PIR sensörü çalışmıyor

Berk143

Decapat
Arkadaşlar merhaba, ben bir proje yaptım Arduino ile projem bu Arduino, PIR Sensör ve RC522 RFID Modülü ile Güvenlik Sistemi.
Bunun parçalarını satın aldım her şeyini yaptım ama bir türlü butona bastığımda serial ekranda gözükmüyor ara sıra gözüküyor onda da sayımı başlatıp ondan sonra -0.00 diye geriye sayıyor kartı okutuyorum algılamıyor buzzer çalışmıyor. Yardımcı olur musunuz?

Pır sensörün ayarıyla alakalı olabilir mi? Karanlıkta veya aydınlıkta test ettiniz mi? Çünkü pır sensörlü lambaların üzerinde ışığa ve hareket mesafesini ayarlayabileceğimiz potlar oluyor. Sizin modülün üzerindede var.

Arkadaşlar merhaba, ben bir proje yaptım Arduino ile projem bu Arduino, PIR Sensör ve RC522 RFID Modülü ile Güvenlik Sistemi.
Bunun parçalarını satın aldım her şeyini yaptım ama bir türlü butona bastığımda serial ekranda gözükmüyor ara sıra gözüküyor onda da sayımı başlatıp ondan sonra -0.00 diye geriye sayıyor kartı okutuyorum algılamıyor buzzer çalışmıyor. Yardımcı olur musunuz?
Hocam kodun doğru olduğuna emin misiniz?

hocam yanmış olsa tek tek saymaz galiba

Dosya Ekleri

• Screenshot_20.png
    Screenshot_20.png
    13,8 KB · Görüntüleme: 46
yani potlarla mı oynayayım hayır sağa sola döndürüyorum bişi olmuyor süre bittikten sonra -0.00 dan geriye sayıyor

bence rfid kartlarında sorun var çünkü çalışıyor kart çalışmıyor 2. kartı bir deneyeyim

Yeni konular

Geri
Yukarı