Piranha 8032 GSI için ROM önerisi

kayra150

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 1 GB
İşletim sistemi: antiX 22 64 bit
Kernel: xanmodv1-lts (6.6.21)

Monitör: Casper926w - 900w
Klavye: Casper K5108
Fare: PGM07
Kulaklık: TIGOES TH-812
Merhaba arkadaşlar. Elimde Piranha 8032 tablet var. Oldukça yavaş ve kasıyor. Buna uzun süre Custom ROM aradım ama bırakın Custom ROM'unu, stock ROM'unu zor bulabildim o da özel programla yüklemelikmiş. GSI ROM'lara yönelmek istedim. Tabletin kendisi Android 10 GO Edition. Android 9 yüklemeye çalışıyorum ya fastboota atıyor ya da bootloopa giriyor. Bayağı ROM denedim. Android 10 olanlarda başarı sağlayabildim sadece. Neden 9'a düşemiyorum, düşebilir miyim de ben mi yapamıyorum anlamadım. En kötü /e/ OS 10'da kalacağım o sorunsuz olmuştu.

System bölümünü silmeden önce bakmıştım binder 64 olacak ya da A64 olacak bunları destekliyor tablet.

Şimdi AOSP ARM binder 64 rootlu a/b gaapps GO Edition yüklü. Açıldı normal ilerliyor ama aynı yavaşlıkta maalesef. /e/ OS'tan daha yavaş, stocktan da yavaş. Ne diyorsunuz Android 9'a GSI ROM ile düşme diye bir olay yok mu yoksa boşuna denemeyeyim mi?

Amacım:
Bu tableti annem kullanıyor. Mümkün olduğunca hafifletmek istiyoruz. Pou ve Word of wonderers bakılıyor en çok. Stock ROM'dayken debloat da yaptım ama çok bir fark olmadı.

Not: /e/ os'tan başka rom deneme amacım da Words of Wonderers oyununda Google ile giriş yapma butonunun tepki vermemesi. İlerlemesi kalsın istiyor annem.

GSİ ROM olayında stock ROM'un aynı sürümü ya da üstü oluyormuş denemeler ve araştırmalar sonucunda öğrendim. Yani Android 9'a düşme gibi seçenek yok ne yazık ki. Ola ki aynı tablete sahip olan ve bu işlere girişmek isteyen olursa tüyo vereyim.

Arm32 64 binder(rom başında a64 de yazabilir), ab, düz vndk (yani lite olanlar değil). Treble info programıyla bilgileri alabilirsiniz.

Örn. Aosp Extended 8.78 a64 boN.img.xz bu tablete uyacaktır.
Sonda üç harf varsa ilki b olacak bizim cihaz bunu destekliyor
ikinci v olursa vanilla yani gaaps yok, o olursa go edition yani hafifletilmiş gaaps, g olursa gaapps'nin hepsi. Hepsi ağır geleceği için o ya da v öneririm.
Son harf de root olup olmadığını ifade ediyor. N yazanda root yok, diğerleri rootlu.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı