Pişmiş tavuk eti buzlukta saklanır mı?

Hocam tavuk çok tehlikeli bir ürün. Buzlukta süreyi uzatabilirsiniz ama yine de tehlike arz ediyor. En iyisi çiğ şekilde şoklamak.
Kime gore neye gore tehlike arz ediyor 😆

Pişmiş tavuk pirzolayı buzdolabı poşetinde buzluğa atsam sorun olur mu? 1 ay dayanır mı?
Pismis bir tavugu buzlukta (buzdolabinda degil, buzlukta) 3 ila 4 ay kadar saklayabilirsiniz. Bilimsel olan bu. Yalniz bildigim kadariyla pistikten sonra dahi olsa fazla acikta kalmamasi gerekiyor ki uzerinde bakteri uremesin. Direkt buzluga atin soguttuktan sonra.

Hocam tavuk çok tehlikeli bir ürün. Buzlukta süreyi uzatabilirsiniz ama yine de tehlike arz ediyor. En iyisi çiğ şekilde şoklamak.

Biraz internette araştırıp bu konuyu açtım. İnternette saklama kabında öneriliyor, o yüzden burada sormak istedim aslında. Hiç olmazsa sokak hayvanlarına veririm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Pismis bir tavugu buzlukta (buzdolabinda degil, buzlukta) 3 ila 4 ay kadar saklayabilirsiniz. Bilimsel olan bu. Yalniz bildigim kadariyla pistikten sonra dahi olsa fazla acikta kalmamasi gerekiyor ki uzerinde bakteri uremesin. Direkt buzluga atin soguttuktan sonra.

Tavuk her zaman risklidir. 10 yıldır spor yapıyorum ve tavuk stokçusuyum. Çevremde bir sürü sporcu tavuk zehirlenmesi yaşadı, genelde buzlukta stokladıkları için hataya pay verebiliyor. Bir keresinde midemi yıkatmıştım tavuktan zehirlendiğim için, buzluğa atıp dondurduğum bir üründü. Bana göre ve bu işi tekrar ettiren bazı insanlara göre tehlike arz ediyor :D

Tavuk her zaman risklidir. 10 yıldır spor yapıyorum ve tavuk stokçusuyum. Çevremde bir sürü sporcu tavuk zehirlenmesi yaşadı, genelde buzlukta stokladıkları için hataya pay verebiliyor. Bir keresinde midemi yıkatmıştım tavuktan zehirlendiğim için, buzluğa atıp dondurduğum bir üründü. Bana göre ve bu işi tekrar ettiren bazı insanlara göre tehlike arz ediyor :D
Normalde 1 kilo sipariş verip 2 3 günde dolapta bekleterek(buzlukta değil) gün gün oda sıcaklığında ılıdıktan sonra yiyorum.Bunda sıkıntı yok değil mi?
Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi soğuttuktan sonra da olsa bi tırstım.Sanırım hiç bulaşmasam daha iyi olur.

Daha önce yaptınız mı?2 sene önce zehirlendiğim için riske girmek istemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı