Piw ile önyükleme oluşturma sonrasında USB'nin düzgün çalışmaması

Yer
Eagle Mars Colony
Piw ile Pardus XFCE önyükleme oluştururken aktarım başladıktan birkaç saniye sonra durdu ve 8 GB'lik USB belleğim 704 KB olarak gözüküyor. İçinde sadece EFI klasörü var. Biçimlendirme işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir sorun yok usb belleğin boyutunun küçük görünmesi normal bir olay. PİW USB belleğe iso dosyasını DD modunda yazdırır. DD modunda yazılan USB'nin içereğini görüntüleyemezsin. bu usb bellekten bilgisayarını başlatıp formatlayabilirsin.

USB belleği eski haline döndürmek için HP USB Disk Storage Format Tool kullanarak usb diski biçimlendiriniz. Linuxta ise mintstick programı ile usb belleği formatlayabilirsin. Daha fazla yardım için pardus resmi forumunu kullanabilirsin.

Herhangi bir sorun yok usb belleğin boyutunun küçük görünmesi normal bir olay. PİW USB belleğe iso dosyasını DD modunda yazdırır. DD modunda yazılan USB'nin içereğini görüntüleyemezsin. bu usb bellekten bilgisayarını başlatıp formatlayabilirsin.

USB belleği eski haline döndürmek için HP USB Disk Storage Format Tool kullanarak usb diski biçimlendiriniz. Linuxta ise mintstick programı ile usb belleği formatlayabilirsin. Daha fazla yardım için pardus resmi forumunu kullanabilirsin.
USB olayını disk yöneticisinden hallettim hocam. Windows 10 yanına Pardus kuracaktım ama kurulumda, boş alanı bölümleme sırasında hata verdi. Windows'ta açılmıyor şimdi ne yazık ki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı