Pixel Art - 2D için hangi oyun motoru kullanılmalı?

KayraWs

Decipat
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar, naçizane bir sorum olacak sizlere. Oyun geliştirmeye yavaştan başlayacağım ve netice başarılı olursa Steam'e yayınlayacağım.

Oyunumun özelliklerini sayayım; Top-Down RPG, çizim türü ya pixel art ya da 2D olacak anladınız işte. Unreal Engine için düşük çaplı bir yapım olacağını ve Unity kullanmam gerektiğini düşünüyorum ama emin olamadım. Sebepleriyle hangi oyun motorunu kullanmalıyım Unity ve UE5 arasında? Cevaplarınızı bekliyorum. Oyunum çokta düşük bir yapım olmayacak, ortalama seviye diyebileceğimiz grafiklerde ve oynanışta olmasını planlıyorum. Uzun süreli geliştirme ve çaba ile bu işe girişeceğim.

Merhaba değerli arkadaşlar, naçizane bir sorum olacak sizlere. Oyun geliştirmeye yavaştan başlayacağım ve netice başarılı olursa Steam'e yayınlayacağım.

Oyunumun özelliklerini sayayım; top-down RPG, çizim türü ya pixel art ya da 2D olacak anladınız işte. Unreal Engine için düşük çaplı bir yapım olacağını ve Unity kullanmam gerektiğini düşünüyorum ama emin olamadım. Sebepleriyle hangi oyun motorunu kullanmalıyım Unity ve UE5 arasında? Cevaplarınızı bekliyorum. Oyunum çok da düşük bir yapım olmayacak, ortalama seviye diyebileceğimiz grafiklerde ve oynanışta olmasını planlıyorum. Uzun süreli geliştirme ve çaba ile bu işe girişeceğim.

Eğer 2D oyun yapmayı seçerseniz gamemaker Studio veya clickteam Fusion 2.5 kullanmanızı öneririm. Mesela Undertale gamemaker Studio ile yapıldı. Başka bir örnek olarak da FNAF clickteam kullanılarak yapıldı.

Oyunumun özelliklerini sayayım; Top-Down RPG, çizim türü ya pixel art ya da 2D olacak anladınız işte. Unreal Engine için düşük çaplı bir yapım olacağını ve Unity kullanmam gerektiğini düşünüyorum ama emin olamadım. Sebepleriyle hangi oyun motorunu kullanmalıyım Unity ve UE5 arasında? Cevaplarınızı bekliyorum. Oyunum çokta düşük bir yapım olmayacak, ortalama seviye diyebileceğimiz grafiklerde ve oynanışta olmasını planlıyorum. Uzun süreli geliştirme ve çaba ile bu işe girişeceğim.
Hocam tekmisiniz yapabilceğini sanmıyorum, Steame oyun yüklemek kolay birşey değil.

Hocam 2D oyun için godot'ta kullanabilirsiniz. Kullanımı bedava bir oyun motorudur. Hemde visual scripting destekliyor, yeni başlamak için daha uygundur sanırım.

Hocam 2D oyun için Godot'ta kullanabilirsiniz. Kullanımı bedava bir oyun motorudur. Hemde Visual scripting destekliyor, yeni başlamak için daha uygundur sanırım.

Hocam ben yazılımı öğrenmeye başladım bile, temel kavramları animasyonları dash atmasını vs öğrendim, wall jump mekaniği düşman mekaniklerini falan kodladım ilk projem olarak, temeli attıktan sonra Unity'den hayalimdeki projeyi yapacağım.

Hocam ben yazılımı öğrenmeye başladım bile, temel kavramları animasyonları dash atmasını vs öğrendim, wall jump mekaniği düşman mekaniklerini falan kodladım ilk projem olarak, temeli attıktan sonra Unity'den hayalimdeki projeyi yapacağım.

Yolunuz açık olsun.

Geri
Yukarı