Piyasada neden ses kartı yok?

Hepinize teşekkürler. Aynı fikirdeki insanları görmek güzel. :) Öneride bulunanlara da ayrıca teşekkür ediyorum. N11 gibi sitelerdeki satıcılara güvenemiyorum ama Amazon'da var madem, oradan bakayım. Bulamazsam şansımı Asus'la denerim belki.
n11 ve Amazon satıcıları bazen aynı olabiliyor aldığın satıcıyı kontrol edip araştırırsan sorun yaşamazsın diye düşünüyorum şimdiden hayırlı olsun. :)

Arkadaşlar şansıma semtimki biri ikinci el "CREATIVE X-FI TITANIUM" satıyormuş. Dün teslim aldım. Yine şansıma çok düzgün bi insana denk geldim. Neyse, şu an ses sitemi coşuyor. CMSS ile hoparlörleri doldurdum, bass redirection'ı açtım, ekolayzır ayarını yaptım. Özlemişim bu ayarları. Realtek'ten kurtulduğum için helva dağıtabilirim. ☺

Hepinize teşekkürler. Aynı fikirdeki insanları görmek güzel. :) Öneride bulunanlara da ayrıca teşekkür ediyorum. N11 gibi sitelerdeki satıcılara güvenemiyorum ama Amazon'da var madem, oradan bakayım. Bulamazsam şansımı Asus'la denerim belki.
ses kartı olayı tam bir muamma dostum. inan piyasada ne bir bilgili kişi, ne de 2 cümleyi deneyimleri ile birleştirip, deneyimlerini yazabilecek birileri var. paranla alıp deneyim geliştirmek lazım inan. ben valla bulduğum uygun fiyatlı kartları alıp, deneyimleyip, kalanları da satacağım

ses kartı olayı tam bir muamma dostum. inan piyasada ne bir bilgili kişi, ne de 2 cümleyi deneyimleri ile birleştirip, deneyimlerini yazabilecek birileri var. paranla alıp deneyim geliştirmek lazım inan. ben valla bulduğum uygun fiyatlı kartları alıp, deneyimleyip, kalanları da satacağım
Öyleyse Creative konusunda bilgilendireyim hemen. Başlıkta bir arkadaşın da belirttiği gibi Creative eski kartlarına tam destek vermiyor. Mesela benim aldığım X-fi titanium ses kartının windows 10 sürücüsü var ama adamlar ekolayzır'ın ve bass redirection'ın olduğu yazılımı (Console Launcher) hiç güncellememişler. Söz konusu programı uyumluluktan xp seçeneğini kullanarak çalıştırıyorum. Onda da bazen restart sonrası subwoofer chain resetleniyor. Benim için sorun yok, işimi görüyor ama bilginiz olsun.

Not: Bu arada yanlışlıkla "öne çıkar" butonuna bastım, geri alma opsiyonu da yok sanırım. Kusura bakmayın.

Herkese merhaba. Yıllardır Creative'in ses kartlarını kullanırım. Yıllardan kastım taaa ISA slot zamanlarına kadar uzanıyor (Sound blaster 16). Ayrıca emektar, neredeyse 15 yıllık bir "Creative inspire 6600 6.1" ses sistemim var. Bu da ayrı bir konu. Adamlar nasıl kaliteli bir sistem yapmışlarsa hala çalışıyor. Kısacası yıllardır alıştığım bir ses kalitesi var.

Yakın zamanda yeni sistem topladım. Creative ses kartım "pci" olduğu için ve yeni anakartta (ASUS TUF B450 PRO) o slot bulunmadığından onboard ses kartına mahkum oldum. İlk başlarda önemsemedim, çünkü yıllar geçtikçe onboard ses kartlarının kalitesi armıştır diye düşündüm ama yanılmışım.

Bu Realtek'in ses kalitesi benimki gibi alışkın bir kulak için gerçekten berbat. Ayrıca "hoparlör doldurma" seçeneği düzgün çalışmıyor. Ön hoparlörler bağırırken arkadakiler zırıldıyor resmen. Ayrıca sağolasıca Asus, bu anakartın sürücüsüne ekolayzır koymamış. Gerçi koysa da fayda etmez sanırım.

Neyse, vaktinizi aldığım için kusura bakmayın. Evde tıkılı kalınca böyle vır vır konuşup içim dökesim geldi.

Creative pci-x1 ses kartı arıyorum ama hiçbir yerde yok. Aslında ses kartı yok hiçbir yerde. Hiç mi talep yok? Merak ediyorum benim gibi bu onboard ses kartlarının dandikliğinden yakınan bir kitle yok mu acaba?

Bu arada şu 2. el başlığına başlık açma izni için "minimum 100 mesaj zorunluluğu" 50'ye inse harika olur. Sitede aktifim, elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya da çalışıyorum ama 100 mesaj olmadığı için başlık açamıyorum.
Çinden alabilirsiniz.

Geri
Yukarı