Çözüldü Piyasada olmayan BIOS pili nasıl bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo bilgisayarım var. Teknik servisin yaptıkları yüzünden servisten destek alamıyorum. Birkaç tane sorum var.

- Piyasada olmayan (İnternette) BIOS pili nasıl bulabilirim?
- Bilgisayarın aynısını nerden bulabilirim? (Hepsiburada'dan aldım)
- BIOS güncellemesi sırasında bozulan ve bir daha açılmayan, BIOS pili takıp çıkarılmasına rağmen düzelmeyen BIOS nasıl düzeltilir?
- Sadece anakart değişimi garanti kapmasına girer mi?

Çözüm
Hocam sitede 6100 lira anakart değişimi, 2500 üstüne sıvı dökülen klavye bölümünün değişimi ve 500 lira kullanıcı hatası sadece okstilenmeyi temizlemeyi isteyebilir miyim?

Biz oksiti kendimizz temizleyebilir miyiz hocam?

Direkt böyle sormak istedim; Oksiti kendimiz temizlesek veya servise sadece anakart değişimi diye göndersem çözülür mü sorunum?
Oksitlenmeyi temizleme gibi bir hizmet sağladıklarını sanmıyorum çünkü garanti bir çözüm yolu değil ve ileride nüksedebilir. Oksidi sen evde kendin Youtube'dan videolara bakarak deneyebilirsin. Olursa olur olmazsa aynı anakarttan lazım. Anakartı bulursan aktarımnı da kendin yapabilirsin biraz tornavida ve lehimle halledebilirsin.
Fanlar çalışıyor ve güç tuşu yanıyor ise aklıma statik elektrik almış olabileceği geldi nedense. Ne zaman Laptop soğutucuyu USB'den bağlayıp PC'yi kapatsam statik elektrik alıyordu PC ve açılmıyordu dediğiniz gibi fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyordu. Silgi yardımıyla RAM'lerin sarı uçlu kısımlarını silmeyi deneyin belki size de bir faydası dokunur.

Fanlar çalışıyor ve güç tuşu yanıyor ise aklıma statik elektrik almış olabileceği geldi nedense. Ne zaman Laptop soğutucuyu USB'den bağlayıp PC'yi kapatsam statik elektrik alıyordu PC ve açılmıyordu dediğiniz gibi fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyordu. Silgi yardımıyla RAM'lerin sarı uçlu kısımlarını silmeyi deneyin belki size de bir faydası dokunur.
Zaten sisteme sıvı teması olmuş hocam, oksitlenme var. Konu başlığı yanlış.

Hocam sitede 6100 lira anakart değişimi, 2500 üstüne sıvı dökülen klavye bölümünün değişimi ve 500 lira kullanıcı hatası sadece okstilenmeyi temizlemeyi isteyebilir miyim?

Biz oksiti kendimizz temizleyebilir miyiz hocam?

Direkt böyle sormak istedim; Oksiti kendimiz temizlesek veya servise sadece anakart değişimi diye göndersem çözülür mü sorunum?
Oksitlenmeyi temizleme gibi bir hizmet sağladıklarını sanmıyorum çünkü garanti bir çözüm yolu değil ve ileride nüksedebilir. Oksidi sen evde kendin Youtube'dan videolara bakarak deneyebilirsin. Olursa olur olmazsa aynı anakarttan lazım. Anakartı bulursan aktarımnı da kendin yapabilirsin biraz tornavida ve lehimle halledebilirsin.

Çözüm
Tamamdır, teknik servis denen yerden geri teslim alıp dediklerinizi yapmaya çalışacağım. Çok teşekkür ediyorum. Yardım edenlere teşekkür ederim.

Geri
Yukarı