Piyasadaki Çıkmış Veya Çıkacak Olan En Güçlü Ekran Kartı Hangisidir ?

Titan X, Titan Z gibi Çift GPU'lu olsa idi R9 295X2 namına bir şey kalmazdı. Çift GPU sayesinde kazanıyor R9 295X2, iyi sosyaller :D
AMD mi dedi Titan X'i tek GPU'lu yap, Nvidia yaptı sonuçta. Sonuç olarak R9 295X2 daha güçlüdür.

Technopat youtube kanalında karşılaştırması var. 295x2 daha iyi.
Pek çok oyun çoklu GPU ile tam anlamıyla çalışmıyor. DX 12 destekli oyunlarda performansı daha iyi çıkacaktır. SLI yada CrossfireX ile %100 artış olmadığını tüm yabancı kaynaklar dile getiriyor. Bunda eski DX ve oyunların optimizasyonu da etkili. Ayrıca ben güçsüz demedim. Benchmarkta güçlü. Oyunlarda Titan X ile benzer. Titan X'in oyunlarda daha iyi olduğu yerler de var. Oyun için alınacaksa Titan X, salt GPU performansı için (her ne kadar eski olduğu için alınmaması gereken) R9 295X2.
Elektrik tüketimi, fiyatı, ısınması, eski olması, bazı oyunlarda 2. GPU kullanım sorunları nedeniyle şu anda R9 295X2 alınmaz. O fiyat ona verileceğine 2 Titan X daha iyi olacaktır. Hem daha adil karşılaştırma yapılabilir.
(Yanlış anlayan arkadaşa söylüyorum, hala R9 295X2 daha güçsüz demedim.)

@technopol kardeşim 295 x2 ye o parayi veren elektrik düşünmez herhalde? 4 bucuk milyar ekran kartına veriyorsan 10 milyarlık sistemin vardır bu sistemi alan kişide elektriği düşünmez performansı düşünür 4k da yüzde 10 daha iyi 295 x2 testler gösteriyor her seyi hala nvdia taraftarlıği yapıyorsunuz titan x de çok güçlü fakat gerçeği kabul edin 295 x2 daha iyi

AMD fanlar burayı yine basmış. AMD daha kendi sayfasında rakibinin reklamını yapıyorken gelip bana 295x2'yi savunmayın.

Tek GPU kullanabilen oyunlarda 295x2 R9 290 ile 290X arası performans verebilecek. Ama Titan X tam gücünü göstermekten geri kalmıyor.

Güç tüketimi konusunda tekil GPU başına eşit sayılırlar.

Benchmark testlerinde CrossFire kart ile tek çalışan kartın kıyaslaması %100 hatalıdır. Eğer iki kart arasında karşılaştırma yapılacak ise her ikisi de eşit sayıda olmak zorundadır. Biri CF yapılmış diğeri tek başına çalışan kartlar kullanılmamalıdır.

Render, oyun ve yazılımsal destekler tek GPU'ya çok fazla bir üstünlük sağlıyor. Maxwell'in getirdiği yeniliklerde cabası. Bu sebeple Titan X bu alanın galibi olarak ayrılıyor. Ama fiyat olarak GTX 980 Ti daha çok göz kırpıyor.

Ve görüyoruz ki Titan X SLI modunda iken 295x2 dağılıyor.

BF4-SLI-635x391.png

AMD fanlar burayı yine basmış. AMD daha kendi sayfasında rakibinin reklamını yapıyorken gelip bana 295x2'yi savunmayın.

Tek GPU kullanabilen oyunlarda 295x2 R9 290 ile 290X arası performans verebilecek. Ama Titan X tam gücünü göstermekten geri kalmıyor.

Benchmark testlerinde CrossFire kart ile tek çalışan kartın kıyaslaması %100 hatalıdır. Eğer iki kart arasında karşılaştırma yapılacak ise her ikisi de eşit sayıda olmak zorundadır. Biri CF yapılmış diğeri tek başına çalışan kartlar kullanılmamalıdır.

Render, oyun ve yazılımsal destekler tek GPU'ya çok fazla bir üstünlük sağlıyor. Maxwell'in getirdiği yeniliklerde cabası. Bu sebeple Titan X bu alanın galibi olarak ayrılıyor. Ama fiyat olarak GTX 980 Ti daha çok göz kırpıyor.

Eki Görüntüle 105646
Sonunda herkese doğru cevabı verebilecek birisi çıktı. Bu yorumdan sonra başka yorum yapılamaz heralde.

Eki Görüntüle 105646
Peki, başka yok mu? Fanlıkla alakası yok. Gidip testlere bakınca r9 295x2 daha fazla FPS veriyor. Tartışmaya ne gerek var. Testleri de var zaten. Eşit olsun diye Titan X SLI yapıyorsunuz da parası da SLI oluyor. Şu desteklemeyen oyunlara gelelim. Onlar kartın değil oyunun suçu. Daha fazla FPS veriyorsa daha iyi olmuyor mu? Güç tüketimini söylememe gerek yok o kartı alan adam güç tüketimini dert etmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı