Plakamı Kaybettim

Yusufigit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar.

Aracımın arka plakasını maalesef kaybettim. Araç babamın üstüne kayıtlı.
  • Yeni tek palana takribi kaç lira tutar?
  • Ruhsat sahibi olmadan ben plakayı alabilir miyim?
  • Başvuru yapmam gerekiyor mu?
Cevap verirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Şoförler cemiyetinden gidip yaptırabilirsin 15 - 20 TL civarı ama Ruhsat isteyebilirler ruhsat sende olmalı değilse trafiğe çıkışın zaten yasak.

Konu hakkında pek fikrim yok, böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama plaka değişimi daha iyi olabilir. Çünkü yıllar önce biz de plakayı düşürmüştük, babam çok uğraştı bulmak için. 10-20TL olsaydı uğraşmazdı diye tahmin ediyorum. Ayrıca söylediğine göre plakayı başkası bulursa tehlikeli olabilirmiş.

ALINTIDIR!
Çalınan kaybolan plakalar sürekli sorun teşkil ettiği için bu konu ile ilgili 2016 yılında bir düzenleme yapıldı ve Plaka Tanıma Sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için yapılan düzenlemeye göre 1 veya 2 plakası birden çalınan veya kaybolan kişiler aynı plakayı tekrar alamayacak. Araç sahibi plakasını yenileyecek ve ikiz plaka diye belirtilen karışıklık önlenmiş olacak.

Çalıntı veya kayıp plakayı bildirmeyene trafik para cezası uygulanacak. (96TL)

Benim bildiğim çift plaka çalınırsa komple palak değişiyor ve ruhsat değişiyor. Ruhsat yanımda eğer yarında bulunmazsa kendim gidip şansımı deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı