Sürprizbozan Platform (2019) konusu nedir?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Mersin
Filmin yorumlarında mekanın bir hapishane olduğu yazılmış ama ana karakter goreng buraya diploma almak için (ne diploması onu da anlamadım. Diğer karakter trimagosi ise diplomayı duyunca bana da vermeleri lazım diye sinirleniyor) gönüllü olarak giriyor. İnsanlar buraya ne için ve ne kadar süreliğine geliyor bilen var mı? İlk başta Squid Game gibi hayatta kalmalı bir oyun sandım ama bundan farklı bir şey var orada.

Güzel vakit geçirmelik bir film. Hatırladığım kadarıyla, reklam yapıyorlar insanlar kendi rızası ile başvuruyor. Sonra da Platform'da her hafta ya da ay olacak şekilde (tam hatırlamıyorum) rastgele yerlere dağılıyorlar ve hayatta kalmaya çalışıyorlar açlık anlamında. Atıyorum şanslı isen üst numaralarda olursun çünkü bir masa var ve bu masa sıfır şekilde en üstten başlayarak alta doğru gidiyor, dolayısı ile usttekiler rahat rahat yiyor, aşağı indikçe hem hijyen hem de yemek azalıyor ancak açlık varken hijyen kimin umrunda. Kısaca böyle bir film, güzeldir.

Geri
Yukarı