Plati.ru alışveriş nasıl yapılır?

Fatih4638

Hectopat
Merhaba.
Bana birisi plati.ru'dan nasıl ucuza oyun satın alacağımı detaylı bir şekilde anlatabilir mi?
Siteyi saatlerdir geziyorum ancak hiçbir şey anlamadım. Özellikle fiyatların ne olduğunu anlamadım ve ödemeyi nasıl yapabileceğimi anlamadım.
Örnek vermek gerekirse bir satıcı böyle bir ilan açmış;
0.5 dolar yazıyor fiyat olarak ama bunu Türkçeye çevirdiğim zaman ilan açıklamasında:
"Belirtin oyunun ücretini "Steam TL alın" alanına Türk lirası cinsinden.
Ücreti doğru belirtiniz. Daha düşük bir maliyet belirtirseniz sipariş otomatik olarak yerine getirilmeyecektir" yazıyor.
Yani sağ üst köşedeki Steam TL alanına oyunun fiyatını yazın diyor anladığım kadarıyla. Örneğin RDR2 almak istiyorum. Oyun fiyatı 1150 TL ve bu fiyatı o sağ üst köşeye yazdığımda ise solundaki 0.5 dolar yazan kısım otomatik olarak 66 dolar oluyor ve ödeme kısmına geçtiğimde ise 66 doların karşılığını ödemem gerekiyor ve bu da 1800 TL yapıyor. Ama oyun zaten 1150 TL bu işte bir terslik var :D amaç zaten oradan oyunları çok ucuza almak. Burada bir yerde yanlış anladığımı ya da hata yaptığımı düşünüyorum ve bana bu kısmı birisi açıklasın.
Bir diğer konu ise ödeme yöntemi. Ödeme yöntemlerindeki kartları dijital bankları vs. hiçbirini bilmiyorum ve ben kendi banka hesabımdaki TL'yi nasıl plati.ru ya yükleyeceğimi bilmiyorum ya da oradaki kartlara, dijital banklara nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum bunu da anlatırsanız detaylıca çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı