Platon der ki

Finler de ne kadar Viking kültürü içinde sayılabilir şüpheye düştüm şimdi. :D Bildiğim kadarıyla Vikingler aslında Cermen kökenliler, Finler ise Baltık kökenli olmaları lazım. Finlerin dillerinin içinde olduğu aileye bakarsak aslında Sibirya'nın batısıyla doğrudan bir köken bağlantıları var gibi duruyor. Kültürel olarak farklı bir tarihsel yolları var ama sonuç aynı yere çıkmış. Geçmişlerinde tıpkı kuzey Cermen halkları arasındaki gibi bir kanlı tarih var mı bilmiyorum.
İsveç baskısında yaşadıkları için yarı Vikingler. Ayrıca Finlandiya da büyük bir İsveç nüfusu olması lazım.

Finler de ne kadar Viking kültürü içinde sayılabilir şüpheye düştüm şimdi. :D Bildiğim kadarıyla Vikingler aslında Cermen kökenliler, Finler ise Baltık kökenli olmaları lazım. Finlerin dillerinin içinde olduğu aileye bakarsak aslında Sibirya'nın batısıyla doğrudan bir köken bağlantıları var gibi duruyor. Kültürel olarak farklı bir tarihsel yolları var ama sonuç aynı yere çıkmış. Geçmişlerinde tıpkı kuzey Cermen halkları arasındaki gibi bir kanlı tarih var mı bilmiyorum.
Hocam acaba Çinliler ile Türkler arasında bağ var mı? Bir tane PDF de görmüştüm. Zhou Hanedanı mıydı neydi? İnanç biçimi Göktürkler'inkine benziyordu. Hani Göktürkler Tanrı'nın kendilerine liderlik verdiğine inanıyorlardı ya. Öyle bir şeydi işte. O dediğim hanedanın da inanç biçimi benziyordu. Tam emin olamıyorum. Size sorayım dedim.

Geri
Yukarı