Platoon PL-9334 alınır mı?

proWXL

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 8100
Gtx 1050ti
Corsair vengeance 8gb
Asus prime h310m-k r2.0
Meslek
Öğrenci
Aldığım ilk gün mutlu mutlu eve geldim, kutusunu açtım ve taktım PC'ye. Ağlar listelendi, hemen girdim şifreyi.
Bir de ne göreyim... "bu ağa bağlanılamıyor"
Acaba sorun modemde mi diye düşündüm ve 2. Wi-Fi'ya bağlanmaya çalıştım ve sonuç değişmedi.
Sürücü sorunu var dediler, kutusundan CD çıkmıştı, nereden bulayım blue-ray okuyucu? Google'dan sürücü ararken virüs bulaşıyordu az daha...
Sonuç: asla alınmaz

Günümüzde bu tür ürünlerden şu küçük CD/DVD'lerden çıkmaya devam etmesi ve sürücüyü sadece onunla kurmak zorunda olmamız büyük saçmalık bence. Artık günümüz bilgisayarlarının çoğunda optik okuyucular yer almıyor, hatta kasa üzerinde montajlanabileceği yer bile olmuyor. Ürünün mümkünse tak çalıştır şekilde yapılması, değilse üreticinin kendi internet sayfası üzerinde sürücüyü paylaşması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Günümüzde bu tür ürünlerden şu küçük CD/DVD'lerden çıkmaya devam etmesi ve sürücüyü sadece onunla kurmak zorunda olmamız büyük saçmalık bence. Artık günümüz bilgisayarlarının çoğunda optik okuyucular yer almıyor, hatta kasa üzerinde montajlanabileceği yer bile olmuyor. Ürünün mümkünse tak çalıştır şekilde yapılması, değilse üreticinin kendi internet sayfası üzerinde sürücüyü paylaşması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Platoon gibi markalar böyle dev bir yenilik yapamazlar diye düşünüyorum, çağın çok gerisinden geliyorlar...

Platoon gibi markalar böyle dev bir yenilik yapamazlar diye düşünüyorum, çağın çok gerisinden geliyorlar...
Genelde bu tür markalar toplu alınmış ürünlere marka basarak satıyorlar. Hatta bu sebeple aynı ürünün farklı markalı varyantlarını bulmak mümkün olabiliyor. Tıpkı görselini bırakacağım HDMI to VGA dönüştürücüsünün farklı marka ama aynı ürün olan bir sürü varyantı olduğu gibi.
1711571679162.png

Belki sizin Wi-Fi adaptörü de marka basılmış üründür, farklı marka varyantları sürücüyü internet sayfasında paylaşmış olabilir. Donanım kimliği gözüküyorsa ve aynı ürününün farklı marka varyantları da aynı donanım kimliğine sahipse bir ihtimal sürücüyü bulabilirsiniz.

Genelde bu tür markalar toplu alınmış ürünlere marka basarak satıyorlar. Hatta bu sebeple aynı ürünün farklı markalı varyantlarını bulmak mümkün olabiliyor. Tıpkı görselini bırakacağım HDMI to VGA dönüştürücüsünün farklı marka ama aynı ürün olan bir sürü varyantı olduğu gibi.
Eki Görüntüle 2152389

Belki sizin Wi-Fi adaptörü de marka basılmış üründür, farklı marka varyantları sürücüyü internet sayfasında paylaşmış olabilir. Donanım kimliği gözüküyorsa ve aynı ürününün farklı marka varyantları da aynı donanım kimliğine sahipse bir ihtimal sürücüyü bulabilirsiniz.
Sürücüsünü her yerde aradım bulamadım, şuan ise cihazı taktığım zaman pc algılamıyor bile, kullanmadan bozuldu.

Sürücüsünü her yerde aradım bulamadım, şu an ise cihazı taktığım zaman PC algılamıyor bile, kullanmadan bozuldu.
Çok uygun bir fiyata aldıysanız bence fazla uğraşmayın. Ancak ürünle gelen CD'yi takabileceğiniz bir bilgisayara erişme şansınız olduğu zaman isterseniz sürücüyü CD'den alıp, başka bir depolama birimine (USB bellek vb.) atıp, ürün bilgisayara bağlı durumdayken sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı