Play Store'da olan ve hiçbir erişim izni istemeyen bağımsız uygulama zararlı mıdır?

Hocam böyle yapınca doğru bir kaç erişim izinleri çıktı ancak normal bir şekilde uygulamalardan izinlere girince izin verilmeyenler var 3 tane izin verilmeyen erişim izni, izin verilenlerden bir şey yok. Tüm izinler kısmında uygulamanın istediği tüm izinler gözükmüyor mu? izin verilenlerde bir şey yok çünkü.
Uygulama izinleri kısmında bildirimler, kamera, mikrofon gibi temel şeyler gözükür ancak Tüm İzinler kısmında uygulamanın tüm izinleri gözükür örneğin: ağ bağlantılarını görüntüleme, tam ağ erişimine sahip olma,reklam kimliği gibi daha kompleks izinler gözükür. Bu izinlerde devre dışı bırakılmıyor sanırım.

Play Store'da uygulama açıklamasına girerseniz orada ek izinleri görürsünüz.

İlla Ayarlara girmenize gerek yok.
evet hocam onları gördüm telefon ve konum falan var fakat ayarlar uygulamada hepsi izin verilmedi bölümünde. Ayriyeten ben bu uygulamayı 4 ay kullandım ama işte bir anda bir korku geldi hele şu telefonuma virüs bulaştı konularını görünce..

Tüm izinler kısmında uygulamanın isteyebileceği her izin görünür.
İzin verilen boşsa izin talep edildiğinde pop-up olarak izin ister.
Hocam bu tarz bir şeyler olmuştu zamanında uygulamaya girdiğimde kişileştirilmiş reklam olarak izin istemişti ama ben ne kabul ettim ne de etmedim kendiliğinden gidiyordu zaten çok ilgilenmedim kabul edilmiş sayılmaz herhalde?

Play Store'dan virüs bulaşması zor APK indirmişsinizdir.
yok hocam apk indirmedim :D insanların technopat tan telefonuma virüs bulaştı konularını görünce biraz korktum telefonun virüs taramasında ve play store'un virüs taramasında hiçbir sorun çıkmadı

Hocam bu tarz bir şeyler olmuştu zamanında uygulamaya girdiğimde kişileştirilmiş reklam olarak izin istemişti ama ben ne kabul ettim ne de etmedim kendiliğinden gidiyordu zaten çok ilgilenmedim kabul edilmiş sayılmaz herhalde?

yok hocam apk indirmedim :D insanların technopat tan telefonuma virüs bulaştı konularını görünce biraz korktum telefonun virüs taramasında ve play store'un virüs taramasında hiçbir sorun çıkmadı
Nasıl bir uygulama olduğunu anlatmadınız ama.

Uygulama izinleri öyle basit izinler değiller. Veri toplama şeyini reddetsen de topluyor.
Kod:
if ($veri_toplama_onayı) {
    veritopla();
}
else {
    veritopla();
}
Uygulama izinlerini "sor" yerine "reddet" yapın. Yanlışlıkla izin vermekten kurtulursunuz.

Uygulama izinleri öyle basit izinler değiller. Veri toplama şeyini reddetsen de topluyor.
Kod:
if ($veri_toplama_onayı) {
    veritopla();
}
else {
    veritopla();
}
Uygulama izinlerini "sor" yerine "reddet" yapın. Yanlışlıkla izin vermekten kurtulursunuz.
Dün soruyordu ama bugün uygulamaya girince girince sormadı bilmiyorum bu sorun yaratır mı? :/

Geri
Yukarı