Play Store'daki VPN'ler güvenli mi?

Daha fazla  
Play Store'daki programların incelenip konduğunu biliyorum ama bunların güvenli olup olmadığını bilmiyorum, VPN açık iken yazılan yazılar ya da diğer programlarda yapılan işlemler bütün bunlar o program tarafından kayıt altına alınıyor mu? Ya da yazdığımız yazılar içerisindeki herhangi bir şeyler alınarak reklam firmalarına satılıyor mu? Bütün bunları merak ediyorum. Yasa gereği birinin bilgilerini tutmak suç onu biliyorum da, ama bunların içerisinde kişisel bilgilerde dahil ediliyor mu bilmiyorum örnek veriyorum IP adresi, yazılan konuşulan şeyler, telefon modeli vs. bu konuda derin bilgiye sahip olanlar varsa yazarsın sevinirim.

Google, Microsoft gibi firmalar bu denetimleri genellikle yapay zeka veya hazır sistemlere bırakıyor. Yani güvenlik sorunu da yaşanabilir veya bazıları alakasız verilerinizi çekebilir.

Özellikle aşırı hızlı, VPN 2023 gibi başlıkları olan uygulamalardan uzak durun.

Kabaca bildiğim şu markalara bakılabilir. Avast gizlilik tarafında geçmişi kötü bir firma ama Norton satın aldı ve fiyatı da uygun. Gizlilik konusunda ise tamamen kullanıcıya kalıyor. Burada en gizliyim diyen uygulama da belirli verileri alması gerekiyor. Telefon tarafında Apple dışında gizlilik konusunda uygulamaları kısıtlayan firma yok.

Ücretsiz olarak hızlı, gizlilik odaklı bir tek Proton VPN var. Diğerlerinde Nord, Express, Cyberghost bu sektörde bayağı deneyimli firmalar. Ama en deneyimlisi bile güvenlik sorunu çıkarabilir. Gizliliğinizi de koruyacaklardır ama bir yere kadar. Yapacağınız illegal şeyler suç teşkil ediyorsa, devletlere gerekli bilgileri vermekten çekinmeyeceklerdir.

Google, Microsoft gibi firmalar bu denetimleri genellikle yapay zeka veya hazır sistemlere bırakıyor. Yani güvenlik sorunu da yaşanabilir veya bazıları alakasız verilerinizi çekebilir.

Özellikle aşırı hızlı, VPN 2023 gibi başlıkları olan uygulamalardan uzak durun.

Kabaca bildiğim şu markalara bakılabilir. Avast gizlilik tarafında geçmişi kötü bir firma ama Norton satın aldı ve fiyatı da uygun. Gizlilik konusunda ise tamamen kullanıcıya kalıyor. Burada en gizliyim diyen uygulama da belirli verileri alması gerekiyor. Telefon tarafında Apple dışında gizlilik konusunda uygulamaları kısıtlayan firma yok.

Ücretsiz olarak hızlı, gizlilik odaklı bir tek Proton VPN var. Diğerlerinde Nord, Express, Cyberghost bu sektörde bayağı deneyimli firmalar. Ama en deneyimlisi bile güvenlik sorunu çıkarabilir. Gizliliğinizi de koruyacaklardır ama bir yere kadar. Yapacağınız illegal şeyler suç teşkil ediyorsa, devletlere gerekli bilgileri vermekten çekinmeyeceklerdir.

Full Tor VPN: Private and Safe - Apps on Google Play
Bu vpn De gayet kalitelidir tavsiye ederim vds gibi işlevi var.

IMG_20230805_124157.jpg

Ben bunu kullanıyorum ama hangi bilgiyi alıp hangisini alamadığını bilmiyorum.

Geri
Yukarı