Evde hayvan beslemek şanssızlık mı getiriyor?

603734

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bir akrabam diyor ki evde hayvan beslemek şanssızlık getiriyor, kendisi de papağan ve balık beslemiş, bu süre boyunca başına bayağı kötü olaylar gelmiş, sonra başkasına vermiş ve sonra her şey düzelmiş. Ben hamster beslemek istiyorum fakat bu söylenti doğru mudur, sizce saklayabilir miyim, başıma bir şey gelir mi? Siz hiç böyle bir şey yaşadınız mı?

Yaşlı nine efsaneleri benim de var bir tanıdık akşamları tırnak kesme iyi değil diyor niye diyorum yok işte iyi değil diyor, taaa eski cahillik döneminden kalma şeyleri hala atlatamamış insanlar.

Merhaba arkadaşlar, bir akrabam diyor ki evde hayvan beslemek şanssızlık getiriyor, kendisi de papağan ve balık beslemiş, bu süre boyunca başına bayağı kötü olaylar gelmiş, sonra başkasına vermiş ve sonra her şey düzelmiş. Ben hamster beslemek istiyorum fakat bu söylenti doğru mudur, sizce saklayabilir miyim, başıma bir şey gelir mi? Siz hiç böyle bir şey yaşadınız mı?
Pfff. İnanmayın şöyle şeylere.

Tavşan için bu dediğini duydum ama her hayvan için geçerli olduğunu duymamıştım. :D Hurafelere güncelleme gelmiş heralde.

Başına bir şey gelmez, endişen olmasın.

Batıl inanç gerçek bir dayanağı yok bunların.

• Gece tırnak kesilmez fakir olursun gibi. Böyle bir ihtimal mı var, ya fakir olursun ya zengin Türkiye'de ortası kalmadı zaten. Ki babadan zengin değilsek büyük ihtimal hepimiz fakir olacağız.
  • Bilmem kaç tane hurma yersen zehirlenmezsin gibi.
  • Nazar gibi. (Buna çevremde herkes inanıyor)
  • Cenabet gezen kişinin bastığı toprakta yeşillik olmazmış derler, Müslüman ülkelerin çölde olması şoku.

Ben 3 yıl kadar kuş besledim, hayatımın en şanslı dönemiydi. :D

Geri
Yukarı