Playdead's Inside inclemesi

Blondie

Decipat
Makaleler
1
İlk inceleme denememe hoşgeldiniz. Bu konuda inceleyeceğim oyun LIMBO'nun yapımcılarının bir başka platform oyunu olan Playdead's Inside.
Epic Games bedava vermişti ve oynama şansım oldu. Daha önce neden bakmadım bir fikrim yok.

Oyun 2 buçuk boyutlu bir platform-macera oyunu. Uğraş sarfetmeniz gereken fazla zor olmayan ama keyifli bulmacalar mevcut. Aynı zamanda oyunda gerilim de var. Bazı yerlerde hafifte olsa gerilimi hissediyorsunuz bu da heyecanı arttırıyor. Oyunun tarzı çok hoş. 3-4 saat süren kısa bir oyun. Atmosfer karanlık ve derin. Grafikleri kendine has. Ayrıca tek kelime dahi geçmiyor oyunda yani gizemli bir havası da var. Herhangi bir konuşma, alt yazı vesaire olmadığı için olanları anlamak zor ama kendini oynattırıyor. Hikayede insanları köleleştiren bir şirket var. Bizi de oyun başından itibaren yakalamak istiyorlar. Bizim amacımız ise küçük bir çocuk rolünde bu insanlardan karşımıza çıkan çeşitli bulmacaları çözerek ve engellerden kurtularak kaçmak. Bu köleleştirilen insanları belli yerlerde mevcut olan kafamıza taktığımız bir cihaz sayesinde kontrol ediyoruz bu sayede bulmacaları geçiyoruz. Çoğu yer bu şekilde ama çok daha farklı yerler de var tabii.

Oyunu bitirdikten sonra bu videoyu izlemenizi öneririm. Çünkü hikayeden bir şey anlamamış olmanız muhtemel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi şöyle bir değerlendirme yapıp konuyu bitireceğim.

--- {Grafikler} ---
☐ Gerçekliğin ne olduğunu unutuyorsun
☑ Güzel
☐ İyi
☐ Ortalama
☐ Kötü
☐ Çok uzun süre bakmayın
☐ Paint.exe

---{Oynanış}---
☑ Çok iyi
☐ İyi
☐ Mehh
☐ Duvara bakmak daha iyidir
☐ Rezil, olabilecek en kötü

---{Ses}---
☐ Kulak pası silen cinsten
☐ Çok iyi
☑ İyi
☐ Fena değil
☐ Kötü
☐ Kulak tedavisi gerekebilir

--- {Kitle} ---
☐ Çocuklar
☐ Gençler
☐ Yetişkinler
☑ İnsan
☐ Kertenkeleler

--- {Sistem Gereksinimleri} ---
☐ Mario
☐ Patates
☑ Ortalama
☐ Üst düzey
☐ NASA'ya bir ziyaret gerekebilir

--- {Zorluk} ---
☐ Klavye'nin üstüne oturularak bitirilebilir
☐ Kolay
☑ Üstüne yoğunlaşılması gerek
☐ Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor
☐ Zor
☐ Dark Souls

---{Hikaye}---
☐ Hikaye mi?
☐ Kötü
☐ Ortalama
☐ İyi
☑ İlgi çekici
☐ TLOU düzeyinde

---{Oyun uzunluğu}---
☐ Bir fincan kahve için yeterince uzun
☑ Kısa
☐ Ortalama
☐ Uzun
☐ Skyrim

---{Fiyat}---
☐ Ücretsiz
☐ Fiyatına değer
☑ İndirimde alınır
☐ Fiyatına değmez
☐ Paranı çöpe at gitsin

--- {Hatalar} ---
☑ Hiç rastlamadım
☐ Küçük hatalar
☐ Can sıkıcı olabilir
☐ Cyberpunk 2077
☐ Oyunun kendisi bug

Oyuna puanım: 8.5/10

Son düzenleme:
3 - 4 saat diyorsun ayıp ediyorsun. Ben 6 saatte bitirdim :D. Çok gereksiz oyalandım bunu her oyunda yaparım. İncelemen gayet güzel.

Bu tarz oyunlari sevenlere iyi haberim var. Bu firmanin 3. oyunu cikiyor. Ve oynamadiysaniz Little Nightmares oynayin. Bununda 2. oyunu cikiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım bundan bahsediyorsunuz. Evet güzele benziyor. Hep sevmişimdir bu tür karanlık atmosfere sahip oyunları.

Geri
Yukarı