PlayStation 2 CD okumuyor

TheEnd33

Hectopat
Evet arkadaşlar görsellerde de gördüğünüz gibi PlayStation 2'min sıkıntısı var ama ne olduğunu tam çözemedim ve ayrıca PlayStation 2'yi açarken ses çıkıyor sürekli. Problemi ne söyleyebilir misiniz? Ve problemi nasıl çözerim, nasıl tamir ederim? Bu arada PlayStation çalışıyor ama CD'leri okumuyor. Okuyucusunda problem olabilir mi?
Arkadaşlar fiyatı önemli değil, benim için manevi değeri olan bir şey. Fiyatı ne kadar olursa olsun yaptırmam lazım. Yardım ederseniz çok müteşekkir olurum.

Dosya Ekleri

• 2748.jpeg
    2748.jpeg
    46,6 KB · Görüntüleme: 104
  • 2749.jpeg
    2749.jpeg
    94,8 KB · Görüntüleme: 68
  • 2750.jpeg
    2750.jpeg
    111,7 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar görsellerde de gördüğünüz gibi PlayStation 2'min sıkıntısı var ama ne olduğunu tam çözemedim ve ayrıca PlayStation 2'yi açarken ses çıkıyor sürekli. Problemi ne söyleyebilir misiniz? Ve problemi nasıl çözerim, nasıl tamir ederim? Bu arada PlayStation çalışıyor ama CD'leri okumuyor. Okuyucusunda problem olabilir mi?
Arkadaşlar fiyatı önemli değil, benim için manevi değeri olan bir şey. Fiyatı ne kadar olursa olsun yaptırmam lazım. Yardım ederseniz çok müteşekkir olurum.

Okuyucusu bozulmuştur büyük ihtimalle, değişimini yapanlar var mı bilmiyorum ama.

CD'leri kendiniz mi yazdırdınız yoksa eski CD'ler mi? Eski ise gözü yanmış olabilir. Yeni ise 4X ya da 2X hızla yazmadığınız için görmüyor olabilir.

Okuyucusu bozulmuştur büyük ihtimalle, değişimini yapanlar var mı bilmiyorum ama.

Sağ olun teşekkür ederim.
Klasik okuyucu problemi. Bu işten anlayan birine girip yaptıracaksınız. Başka çaresi yok.

Hocam öğrendiğim kadarıyla bunu zamanında içindeki okuyucuyu çekip sökmüşler. Yenisini nereden bulabilirim bilginiz var mı?
CD'leri kendiniz mi yazdırdınız yoksa eski CD'ler mi? Eski ise gözü yanmış olabilir. Yeni ise 4X ya da 2X hızla yazmadığınız için görmüyor olabilir.

Hocam CD yeri sökülmüş, normal PS2'nin içi böyle değil. Yenisini nasıl bulurum bilmiyorum.
Olması gereken içi bu.

1648024250732.png

Fark ettiyseniz o sarı şey bende yok hocam. Onu nereden bulurum.

Hocam CD yeri sökülmüş, normal PS2'nin içi böyle değil. Yenisini nasıl bulurum bilmiyorum.
Olması gereken içi bu.

Eki Görüntüle 1339793

Fark ettiyseniz o sarı şey bende yok hocam. Onu nereden bulurum.

O bildiğim kadarıyla Flex kablosu. 2. el PS2 alıp onunki ile değiştirebilir ya da internetten alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.

O bildiğim kadarıyla Flex kablosu. 2. el PS2 alıp onunki ile değiştirebilir ya da internetten alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.

Sağ olun hocam öyle yapacağım. Yeni bir PS2 alıp kendiminkine takacağım, ama sadece Flex kablosunu değil koskoca bir lensi değiştirmem gerekecek hocam, çünkü lenste kırıklık var. En iyi çözümü yeni PS2 alıp lensini kendiminkine takmak. Sağ olun cevabınız için hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı