PlayStation 2'yi portable yapmak

Erlik_Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, ben taşınabilir bir PS2 yapmak istiyorum (aşağıdaki fotoğraftaki gibi) lakin ekran olarak ne kullanacağım hakkında karar veremedim. Tablet panellerinden birisini düşünüyorum lakin bu tarz bir şeyi PS2'ye nasıl bağlayabileceğimi açıklarsanız veya alternatif sunarsanız çok memnun olurum, iyi günler. Saygılar.

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    11,9 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şeye ne gerek var? Performanslı bir Android cihaza PS2 emülasyon kur, istediğin oyunu yükle+yüksek çözünürlük ve karede oyna. Razer Kishi gibi bir cihazda olursa yeme de yanında yat. Farklı alternatifler de mevcut.

Böyle bir şeye ne gerek var? Performanslı bir Android cihaza PS2 emülasyon kur, istediğin oyunu yükle+yüksek çözünürlük ve karede oyna. Razer kishi gibi bir cihazda olursa yeme de yanında yat. Farklı alternatifler de mevcut.

Zaten bir PS2 alacağım oyunları orijinal oynamak için ve bu planıma arabada vs oynamak için bir adaptör yapmak istedim evet gereksiz ama neden olmasın? Ayrıca emulatörler özellikle telefondaki emulatörler pek iyi çalışmıyor. (AMD A-10 7870k APU işlemcili 8GB Ram'li bilgisayarımda bile adam akıllı çalışmıyor)

Son düzenleme:
Ben de bu aralar biraz araştırmıştım bu konuyu. Sizin istediğiniz sanırsam PS2 cihazı PSVita gibi el konsolu haline getirmek değil de direk üstüne ekran takmak galiba. Bu amaçlı direk PS2 slim cihazın üstüne oturan bu amaçla üretilmiş ekranlar var. Türkiye'de bulabilir misiniz emin değilim ama yurtdışında satılıyor. Tabii bu pahalı bir çözüm. Sizin dediğiniz tablet ekranını PS2 ye takma konusuna gelince işler biraz karışıyor. Tablet ekranlarını tabletten söküp direk PS2 ye lehimleme gibi bir çözüm yok maalesef. Ama her ekran için olmasa da bazı ekranların ayrı satılan kontrolcüleri var (Tablet ekranları için var mı bilmiyorum ama bu dediklerim laptop ekranları için geçerli). Bu kontrolcüler sayesinde o ekranlara HDMI VGA gibi portlar takılabiliyor. Tabii o kontrolcüler de bulması zor olduğundan pahalı. PS2'nin video çıkışını HDMI'a dönüştüren aparatlar var. Bu aparatlar sayesinde bağlayabilirsiniz. Fakat o ekranın da bir güç gereksinimi olacağı için onu da fişe takmanız gerekiyor tabii. Yani bu işe kalkışacaksanız cidden bir temiz PS3 parasından daha fazla miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor. Mantıklı mı? Bence değil. Ama mantıksız olması yapılmaması anlamına gelmez. PS2 seviyor ve oyunlarını oynamak istiyorsanız yapabilirsiniz. Aklınıza takılan başka sorular varsa bu konuyla alakalı sorabilirsiniz. Umarım bir fikir verebilmiş/yardımcı olabilmişimdir.

Ben de bu aralar biraz araştırmıştım bu konuyu. Sizin istediğiniz sanırsam PS2 cihazı PS Vita gibi el konsolu haline getirmek değil de direk üstüne ekran takmak galiba. Bu amaçlı direk PS2 Slim cihazın üstüne oturan bu amaçla üretilmiş ekranlar var. Türkiye'de bulabilir misiniz emin değilim ama yurt dışında satılıyor. Tabii bu pahalı bir çözüm. Sizin dediğiniz tablet ekranını PS2'ye takma konusuna gelince işler biraz karışıyor. Tablet ekranlarını tabletten söküp direk PS2'ye lehimleme gibi bir çözüm yok maalesef. Ama her ekran için olmasa da bazı ekranların ayrı satılan kontrolcüleri var (tablet ekranları için var mı bilmiyorum ama bu dediklerim laptop ekranları için geçerli). Bu kontrolcüler sayesinde o ekranlara HDMI VGA gibi portlar takılabiliyor. Tabii o kontrolcüler de bulması zor olduğundan pahalı. PS2'nin video çıkışını HDMI'a dönüştüren aparatlar var. Bu aparatlar sayesinde bağlayabilirsiniz. Fakat o ekranın da bir güç gereksinimi olacağı için onu da fişe takmanız gerekiyor tabii. Yani bu işe kalkışacaksanız cidden bir temiz PS3 parasından daha fazla miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor. Mantıklı mı? Bence değil. Ama mantıksız olması yapılmaması anlamına gelmez. PS2 seviyor ve oyunlarını oynamak istiyorsanız yapabilirsiniz. Aklınıza takılan başka sorular varsa bu konuyla alakalı sorabilirsiniz. Umarım bir fikir verebilmiş/yardımcı olabilmişimdir.

Öncelikle ayrıntılı açıklamanız için teşekkür ederim. İlk olarak bende farkındayım tablet ekranlarının bağlanmasının zor/gereksiz pahalı olacağının o yüzden daha efektif bir çözüm var mı diye sormuştum(ki sizde cevaplamışsınız). Sanırım özel olarak bu amaçla üretilen ürünlerden almak daha mantıklı olur gibi lakin yine de olabildiğince her şeyi (ekranı ben yapmıyor olsam da) kendim yapmak istiyorum bu yüzden bana önerebileceğiniz herhangi bir ekran ve gerekiyorsa kontrolcü var mı?

Benim özellikle şunu alın diyebileceğim bir ekran yok maalesef. Biraz araştırma yaparak eski laptop ekranlarının ve kontrolcülerinin fiyatlarını internette bulabilirsiniz. Hangisini alacağınız sizin bütçenize kalmış. Ama ucuza kapatmak isterseniz bence eğer elinizde eski bir laptop varsa önce onun ekranının kontrolcüsüne bakın. Yoksa da artık biraz internet araştırmasına kalıyor. Ben daha çok el konsoluna çevirme kısmıyla ilgili araştırma yaptığımdan sizin yapmak istediğinizle alakalı çok bilgim yok maalesef.

Geri
Yukarı