PlayStation 3 fat için fan kontrol uygulaması nasıl yüklenir?

MUHAMMEDALİ66

Kilopat
Yer
Kocaeli/İzmit
Arkadaşlar ben PS3'ümü internete bağlayıp güncelledim. Ama oyun kısmında yıldızlı 'Package Manager' var. PS3'üm kırık mı? Fan kontrol uygulamasını nasıl yüklerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu cfw önceden vardı da ben mi fark etmedim? Yazılım güncellemesi ya da sistemi tamamen sıfırlamak Cfw'yi silmiyor mu? Ben kendim yüklemedim çünkü. Ama dediklerimi yaptım.

Yazılımı güncellemek siliyor ama sizde neden silmedi anlamadım. Sonuçta 3.parti bir ışletim sistemini orijinal sisteme guncelliyorsunuz. Sistemi tamamen sıfırlamakta siliyor. Ama silmenizi önermem dediğim gibi makinenin ömrüne ömür katan pluginlerden mahrum kalmayın hele fat PS3'ler kalmamalı.

Yazılımı güncellemek siliyor ama sizde neden silmedi anlamadım. Sonuçta 3.parti bir ışletim sistemini orijinal sisteme guncelliyorsunuz. Sistemi tamamen sıfırlamakta siliyor. Ama silmenizi önermem dediğim gibi makinenin ömrüne ömür katan pluginlerden mahrum kalmayın hele fat PS3'ler kalmamalı.
Tamam. Zaten silmeyeceğim. Bunu kim yükledi onu anlamıyorum. Fan ayarı yapmak çok hoş. 35 dereceye kadar düşüyor sıcaklıklar.

Cfw atmadım. Sistem yazılımım orijinaldi. Önceden yıldızlı 'package Manager'yoktu. PS3 açılmıyordu. Servise gönderdim. İlginç bir şekilde oraya gidince cihaz açıldı. Ve ben de tamir ücreti ödemedim. Cihazı 2 gün test etmişler. Sanırım onlar yükledi cfw. Ayrıca ayarlardan fan ayarını buldum. Cobra diye bir şey var. Sıcaklıkları da gösteriyor. Bu cobra nedir? İnternette bununla alakalı pek bir şey bulamadım. Bir de cihazın içinde çip yok ki. PS2'deki gibi. Yoksa servis cihaza çip mi taktı? Son olarak cobra modunun Blu-ray'e bir zararı olur mu? Merak ediyorum.

Ben cihazı içi hiç açılmamışbir şekilde aldım. Orijinal Firmware yüküydü. Sanırım. Package Manager var mıydı tam hatırlamıyorum. Ben cihazı hiç kırmadım. Sadece internetten en son sürüme güncelledim. Cihazı servise göndermiştim. Onlar cfw yüklemiş olabilir mi? Oyunlar duruyordu.

Önceden kırık değildi ki? Nasıl yani? Bir de benim cihazım şu anda kırık mı? Cfw var ama siyah yuvarlak yüz ve hen yok. Ben internetten oyun indirip cihaza atabilir miyim?

Cihazın kırık sana kakalamışlar orijinal diye geçiştirip bir oyun mağazası kurup oyunları indirebilirsin.
35 derece bosta ise harika bir sicaklik oyunlarda 60'da gecmiyorsa tamam PS'niz size bayagi gider.

Fat kasalar bayağı sorunlu ya bende superslim var henli temiz kullanıyorum.

Kanka kırmızı ışık problemi diyebilirim hem depolaması düşüktür ama en iyi nostaji oynatan makinelardan PS1 PS2 CD'si varsa oynatır o ağır abi sırf nostaji yapacaklara öneririm.

Kırmızı ışık problemi neden kaynaklanıyor biliyor musun?

HDD değiştirebiliyorsun yani gider daha yüksek GB'li bir HDD alıp takabilirsin.

Kırmızı ışık problemi neden kaynaklanıyor biliyor musun?

HDD değiştirebiliyorsun yani gider daha yüksek GB'li bir HDD alıp takabilirsin.

Değiştiğini biliyorum kankam maddi duruma olmayanlar için önermem yani

Kırmızı ışık galiba fazla oynamaktan oluyordu GTA V gibi ağır zorlayan oyunları fazlasına kaçınca oluyordu galiba.

Değiştiğini biliyorum kankam maddi duruma olmayanlar için önermem yani.

Kırmızı ışık galiba fazla oynamaktan oluyordu GTA V gibi ağır zorlayan oyunları fazlasına kaçınca oluyordu galiba.

Fazla oynamaktan değil şimdi sana olayı anlatim.

PS3 Fat'larda ısınma problemi var yani 80 dereceye kadar çıktımı fan öyle üçüncü soğutma devirine giriyor. Makine soğuyamadığı için GPU pinleri eriyor ve çatlıyor sonra sarı ışık ve ya kırmızı ışık hatalarını alıyorsun. Ama temizliği yapılıp, termal macunu değişip, Jailbreak yapılıp ve fan ayarı yapılırsa PS3 Fat'ın ömrüne ömür katarsın ısınma problemini çözmüş olursun. Sistemin ömrünü uzaltan pluginleri kurmuş oluyorsun yani bu işlem Jailbreak makinenin ömrüne maksimum 2 yıl veya daha fazla ömür katıyor.

Fazla oynamaktan değil şimdi sana olayı anlatim.

PS3 Fat'larda ısınma problemi var yani 80 dereceye kadar çıktımı fan öyle üçüncü soğutma devirine giriyor. Makine soğuyamadığı için GPU pinleri eriyor ve çatlıyor sonra sarı ışık veya kırmızı ışık hatalarını alıyorsun. Ama temizliği yapılıp, termal macunu değişip, Jailbreak yapılıp ve fan ayarı yapılırsa PS3 Fat'ın ömrüne ömür katarsın ısınma problemini çözmüş olursun. Sistemin ömrünü uzaltan pluginleri kurmuş oluyorsun yani bu işlem Jailbreak makinenin ömrüne maksimum 2 yıl veya daha fazla ömür katıyor.

Anladım benim bilgisizliğim pardon :)

Geri
Yukarı