PlayStation 3 Multiman ve CFW Sürüm Önerisi

D-REX i boşver cex ise cex yüklersin
D-REX bazı kullanıcılarda, mod paketi yüklerken CEX, DEX, REX gibi farklı yazılımlar yüklemede sıkıntı oluyor. Zaten standart ev kullanıcısına REX önermek biraz abartı :)

Normal bir CEX REBUG kursa ona fazlasıyla yeterli olacak :)

D-REX bazı kullanıcılarda, mod paketi yüklerken CEX, DEX, REX gibi farklı yazılımlar yüklemede sıkıntı oluyor. Zaten standart ev kullanıcısına REX önermek biraz abartı :)

Normal bir CEX REBUG kursa ona fazlasıyla yeterli olacak :)
Bende zaten bilmiyorum neylerinin farklı olduklarını çoğunlukla cex tercih ediliyor benimde 160 GB slim ps3 var multimanli

Rebug ToolBox programını indirdim sürümde CEX yazıyor. Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım. İleride de sıkıntı çıkarmazsa gayet stabil bir şekilde çalışıyor hem Multiman hem CFW.

Bende zaten bilmiyorum neylerinin farklı olduklarını çoğunlukla cex tercih ediliyor benimde 160 GB slim ps3 var multimanli
DEX(D: Developer)'in amacı Geliştiriciler için üretilen sürüm. CEX ise (C: Customer) sıradan müşterilere sunulan sürüm. SEX(S: Shop) marketlere dağıtılan sürüm. REX ise Rebug ile bu kullandığımız Multiman yada başka programların, XMB mod geliştiriciler için özel yazılmış, cihazın flash depolama birimine ulaşmaya izin veren sürümler. Yani biraz tehlikeli.

Sen sıradan bir kişiye BIOS'a ulaşıp BIOS kodları ile bilerek veya bilmeyerek değişiklik yapmasına izin verir misin? Yanlışlıkla dev_flash/'a bir şey yazsa cihaz patlayacak :) İşi bilmeyenler kolayca cihazı çöp hale getirebilir o yüzden DEX ve REX'te.

Ayrıca (örnek olarak) GTA 5'de mod yüklerken CEX, DEX olarak farklı farklı sürümleri var. Oyunlarda mod geliştirenler DEX kullandıkları için genelde çıkarılan modlar DEX ile tam uyumlu oluyor :)

"CFW: Custom Firmware
OFW: Official Firmware
DEX: Debug, developer
CEX: Consumer
REX: Rebug Custom Firmware which is for CEX
D-REX: Rebug Custom Firmware which is for DEX
Cobra: same thing use for Rebug Custom Firmware"

Kaynak: Unsolved - PS3 HELP! i dont understand what cfw ofw dex cex rex d-rex mean can someone tell me? pls i need hlp

Daha güncel sürüme ihtiyaç yok, Daha güncel sürüm dediğin HFW için çıkartılan ve bende sürekli çöken bir MultiMAN var :/

İstediğin CFW kur, fark etmez. Tek fark eden şey, BD-ROM sürücün bozuksa, seçtiğin CFW'nin NoBD sürümlerini yüklemen. Ayrıca 4.82'den daha yüksek kurduğun CFW için normal bir 4.82 Multiman yüklesen yeterli olur.

Bende CECHL03 Fat kasa PS3'ümde Rebug 4.84 kuruluydu. Multiman'da 4.84 idi ve açılmıyordu. Baya açılışında çöküyor, sistem kilitleniyordu. 4.84 Rebug'dan 4.84 Overflow NoBD CFW'ye geçtim, 4.84 MultiMan yükledim, halen daha hata veriyordu. 4.82 Multiman indirip kurdum, sorunsuz bir şekilde oynuyorum :)

MultiMAN için. PS3 4.82 Multiman indir TIKLA !!! | Ps4 Oyun
Rebug için: rebug.me
Diğer CFW'ler hakkında daha detaylı bilgi için: psx-place.com
Furkan bey bende CECHL04 Fat kasa Ps3 mevcut hangisiyle kurmamı tavsiye edersiniz ilginiz için teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı