Playstation 4 Aim almak zor mu?

TheHedgehog

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün oyun almaya gideceğim. Birtakım gameplay videosu izledim ve BF:Hardline ile Overwatch almayı düşünüyorum. Aim almakta sorun yaşar mıyım? Ayrıca BF:Hardline almaya değer midir?

FPS oyunlarında Auto-Aim veya Aim-Assist oluyor. Birincisi hedefiniz rakibe yakınken nişan alma tuşuna bastığında direkt olarak hedefi rakibin üstüne getiriyor. İkincisi ise mesela siz 6 hassaslıkta oynuyorsunuz hedefi rakibin çevresine getirdiğinizde bu yarıya düşüyor ve nişan almanız daha kolay oluyor. Eğer önceden konsolda FPS tecrübeniz yoksa alışmanız zaman alabilir.

XBoz 360 var bende. Battlefield 4 oynuyorum. Single. Çatır çutur gidiyorum. Oyunu 2-3 günde bitti. 2 Cumartesi başladım tüm gün oynadım pazartesi okula gidip geldim. Geldiğimde kendime geldiğimde BF4 bitmişti :D. GTA 5'te öyle. Bende ilk 5 dakika "Bu ne la oynayamıyorum" diyip gamepad'i duvara vuracaktım. O karlı bölümü geçip şehire indiğimde yine çatır çutur gitti. Acaba benmi herkezden zekiyim ? Hemen alıştım ? Hayır. Sadece hevesinize bağlı. İlk defa GTA 5 oyununu taktım saat 2 idi tekraradan kendime geldiğimde akşam olmuştu. Biraz zaman ver kendine alışırsın.

XBoz 360 var bende. Battlefield 4 oynuyorum. Single. Çatır çutur gidiyorum. Oyunu 2-3 günde bitti. 2 Cumartesi başladım tüm gün oynadım pazartesi okula gidip geldim. Geldiğimde kendime geldiğimde BF4 bitmişti :D. GTA 5'te öyle. Bende ilk 5 dakika "Bu ne la oynayamıyorum" diyip gamepad'i duvara vuracaktım. O karlı bölümü geçip şehire indiğimde yine çatır çutur gitti. Acaba benmi herkezden zekiyim ? Hemen alıştım ? Hayır. Sadece hevesinize bağlı. İlk defa GTA 5 oyununu taktım saat 2 idi tekraradan kendime geldiğimde akşam olmuştu. Biraz zaman ver kendine alışırsın.
Haklısınız. BF1'de levelim 20'nin altinda olsa bile 70-80levellik adamlari alabiliyorum suan

Yaklaşık 3 yıldır konsolda FPS oynuyorum ve şuan PC'de aim alamıyorum. Konsola alışıp gerçekten iyi oynayınca emin olun hiç zor olmuyor. GTA V gibi oyunlar direk auto-aim desteği bulunuyor. Overwatch, Battlefield gibi rekabetçi oyunlarda ise aim-assist var. Bu rakibinizin kafasına yaklaşınca aimin yavaşlamasına yarıyor. Onu da ayarlardan isteğinize göre şekillendirebiliyorsunuz zaten. Birde şöyle bir şey var PC de ve konsola aim almak birbirinden çok farklı. PC'de düşük dpi ve düşük hassasiyet ile oynayıp genelde fareyi mousepad boyunca hareket ettirirken konsolda yüksek hassasiyette oynuyorsunuz ve aim almak için genelde dual-zone kullanılır. Dual-zone şu işe yarıyor ki analogu belli bir oranda hareket ettirince çok yavaş dönüyor eğer o orandan fazla döndürürseniz hassasiyetiniz ne kadar fazlaysa o oranda dönüyor. Yani iki bölgeye ayırıyor analogu. Birinde x hızında dönerken diğerinde 2x veya 4x hızında dönüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı