Playstation 4'te FPS zor mu olur ?

@Arda2196 Güldürdün dorusu. PC'de oynamak kolaylık değil rahatlık onun adı. Ben PC ile'de PS ile'de oynuyorum PC'nin yerini konsol ne FPS'de nede rahatlıkta tutamaz. Alışır oynarsınız o ayrı.
Demek ki sen konsolla oyun oynayamıyorsun ki konuşuyorsun asıl zevkli olan zoru başarmak fare ve klavye ile herkes iyi oyun oynuyor ama konsolla herkes iyi oyun oynayamaz sen de bunun en güzel örneği sin.

Biraz hort olacak ancak bu tartışma konusu yıl 2050'de olsa hep devam edecek ve bende fakirlikten konsola geçme aşamasında olan koyu bir PC Gamer'ı olarak bir iki kelam laf edeyim.Artık PC'den konsola bende geçicem yakında zira PC'de her 2-3 senede bir sistemi güncellemeye bütçem yetmiyor artık (sadece sistemi değil,gamer kulaklık,mouse,klavye,mause pad'i vs.) para yetiştiremez oldum 2008 yılından beri aynı kasa fakat içini kaç kere yenilemişimdir iliklerim kurudu pc'yi upgrade etmekten,fakirliğin gözü kör olsun sonunda bende konsol alıp, hiçbir güncelleme yapmadan en az 5-6 sene oyunları oynayabilecem(bu ayın sonunda kesin olarak konsol alıyorum).Şimdi gelelim konsolda FPS oynanır mı sorusuna, açıkcası oynanmaz yani oynanır ama PC'deki tadı hiçbir zaman vermez.Şöyle anlatayım, uzaktaki düşmanın kafasını mouse ile mouse pad'i üzerinde yavas yavas hissederek ekranın ortasına almak ile konsol gamepadleri ile kafayı buldurmaya çalışmak arasındaki farktır konsolda fps oynamak. Çoğu fps oyununda konsol ve pc serverlari birbirinden uzak tutulmaya çalışılır. Yanlış hatırlamıyorsam Enemy Territory Quake Wars beta iken windows, konsol ve linux kullanıcıları hep beraber birbirini öldürmüştü aynı serverlarda ve oyun bitince skor tablosunda son 3. ve 4.'lükler her zaman konsol oyuncuları için ayrılmış gibiydi.Siz adamın etrafında çılgın gibi mouse ile dönerken konsol oyuncularının tepkileri daha çok bir kaç saniye gecikmeli gibiydi birebir karşı karşıya kalınca pek fark etmiyor ama yandan ateş ettiğinde hiç etrafına bakmadan ileriye ya da geriye anlamsızca koşan birisini gördüğünde %99 konsol oyuncusu idi, elinizin en ufak hareketini özellikle her açıyı en ince detaya kadar hissedebilen bir mouse ile herhangi bir gamepadi kıyaslamak çok zor ve cahilce bir hareket olur. Ama konsol vs konsol online fps oynamak kendi içinde güzeldir ona lafım yok.Ayrıca gamepadde oynamak zor, önemli olan zoru başarmak falan filan tarzında yorum yazanlar olmuş, yahu sanki atomu parçalıyorsun , tamam gamepad ile adama nişan almak zor fakat bunun nedeni gamepad'in FPS oyunları için kullanışsız olmasıdır haaa yok ben oto-aim ile oynuyorum dersen tabii ki gamepad ile eğlenirsin.Fakat FPS oyunlarında PC oyuncusu her türlü konsol oyuncusunu ezer, zira Enemy Territory Quake Wars oyunu beta iken zamanında konsol ve PC oyuncuları aynı serverlara bağlanıyordu ve de konsolcular fena eziliyordu.
Yani uzun lafın kısası pc oyuncuları ile konsol oyuncuları ayrı sunucuda oynadıktan sonra sıkıntı yok eğer konsol oyuncularını PC oyuncularının olduğu sunucuya koyarlarsa, tıpkı piranalarla dolu akvaryuma, japon balığı dökmek gibi olur.Hayata küser konsol oyuncuları.. Haa ama konsolda fps oynanır mı ? evet oynanır..Tabi oynamak denirse..

Son düzenleme:
Biraz hort olacak ancak bu tartışma konusu yıl 2050'de olsa hep devam edecek ve bende fakirlikten konsola geçme aşamasında olan koyu bir PC Gamer'ı olarak bir iki kelam laf edeyim.Artık PC'den konsola bende geçicem yakında zira PC'de her 2-3 senede bir sistemi güncellemeye bütçem yetmiyor artık (sadece sistemi değil,gamer kulaklık,mouse,klavye,mause pad'i vs.) para yetiştiremez oldum 2008 yılından beri aynı kasa fakat içini kaç kere yenilemişimdir iliklerim kurudu pc'yi upgrade etmekten,fakirliğin gözü kör olsun sonunda bende konsol alıp, hiçbir güncelleme yapmadan en az 5-6 sene oyunları oynayabilecem(bu ayın sonunda kesin olarak konsol alıyorum).Şimdi gelelim konsolda FPS oynanır mı sorusuna, açıkcası oynanmaz yani oynanır ama PC'deki tadı hiçbir zaman vermez.Şöyle anlatayım, uzaktaki düşmanın kafasını mouse ile mouse pad'i üzerinde yavas yavas hissederek ekranın ortasına almak ile konsol gamepadleri ile kafayı buldurmaya çalışmak arasındaki farktır konsolda fps oynamak. Çoğu fps oyununda konsol ve pc serverlari birbirinden uzak tutulmaya çalışılır. Yanlış hatırlamıyorsam Enemy Territory Quake Wars beta iken windows, konsol ve linux kullanıcıları hep beraber birbirini öldürmüştü aynı serverlarda ve oyun bitince skor tablosunda son 3. ve 4.'lükler her zaman konsol oyuncuları için ayrılmış gibiydi.Siz adamın etrafında çılgın gibi mouse ile dönerken konsol oyuncularının tepkileri daha çok bir kaç saniye gecikmeli gibiydi birebir karşı karşıya kalınca pek fark etmiyor ama yandan ateş ettiğinde hiç etrafına bakmadan ileriye ya da geriye anlamsızca koşan birisini gördüğünde %99 konsol oyuncusu idi, elinizin en ufak hareketini özellikle her açıyı en ince detaya kadar hissedebilen bir mouse ile herhangi bir gamepadi kıyaslamak çok zor ve cahilce bir hareket olur. Ama konsol vs konsol online fps oynamak kendi içinde güzeldir ona lafım yok.Ayrıca gamepadde oynamak zor, önemli olan zoru başarmak falan filan tarzında yorum yazanlar olmuş, yahu sanki atomu parçalıyorsun , tamam gamepad ile adama nişan almak zor fakat bunun nedeni gamepad'in FPS oyunları için kullanışsız olmasıdır haaa yok ben oto-aim ile oynuyorum dersen tabii ki gamepad ile eğlenirsin.Fakat FPS oyunlarında PC oyuncusu her türlü konsol oyuncusunu ezer, zira Enemy Territory Quake Wars oyunu beta iken zamanında konsol ve PC oyuncuları aynı serverlara bağlanıyordu ve de konsolcular fena eziliyordu.
Yani uzun lafın kısası pc oyuncuları ile konsol oyuncuları aynı sunucuda oynadıktan sonra sıkıntı yok eğer konsol oyuncularını PC oyuncularının olduğu sunucuya koyarlarsa, tıpkı piranalarla dolu akvaryuma, japon balığı dökmek gibi olur.Hayata küser konsol oyuncuları.. Haa ama konsolda fps oynanır mı ? evet oynanır..Tabi oynamak denirse..
Her 2-3 senede bir pc güncellemek gereksiz 2000 TL'ye topladığın pc 3-4 sene götürür eğer ekran kartı işlemci değiştirirsen 6 sene bile götürür. PC'ye f310 alırsın 60Tl'ye konsol gibi kullanırsın eğer yayılarak kullanmak istiyorsan f710 alırsın bu kadar basit pc'nin en büyük artısı parça ekleyebilmen, yükseltebilmen ve oyun fiyatları bir de konsolda online oynamak için ücret ödüyorsun.

Son düzenleme:
Her 2-3 senede bir pc güncellemek gereksiz 2000 TL'ye topladığın pc 3-4 sene götürür eğer ekran kartı işlemci değiştirirsen 6 sene bile götürür. PC'ye g310 alırsın 60Tl'ye konsol gibi kullanırsın eğer yayılarak kullanmak istiyorsan g710 alırsın bu kadar basit pc'nin en büyük artısı parça ekleyebilmen, yükseltebilmen ve oyun fiyatları bir de konsolda online oynamak için ücret ödüyorsun.
F310 demek istediniz galiba :D

Fps için konsol alacaksan alma bence. Bf1 oynarken sinirden Dualshock4'ü kırdım sinirimden
Yalnız o sadece Battlefield 1'e özel haberin olsun. Yıllardır konsolda FPS oynarım. Battlefield 4 bile o şekilde hantal değil. O nişangahı hareket ettirmek bile işkence BF1'de.

Oyun kumandası ile oynayan oynuyor. Mesela YouTube'de Ali-A isminde sıkı bir Call of Duty oyuncusu var sanki mouse ile oynuyor ve hayranlıkla izliyorum. En sevdiğim oyuncu diyebilirim.

PS4 veya başka PS'lerde FPS oyunlarda pek zevk alamazsın kanımca. Ama Third Person olunca bilgisayardan 10 kat zevkli oluyor. Ama hangi oyunları oynadığına bağlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı