Playstation 4 elektrik kesintilerinden zarar görmesini engelleme

• Konuyu başlatan VAAS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 14B

VAAS

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar playstation 4 bildiğiniz üzere elektronik bir cihaz ve elektrik kesintilerine maruz kalınca sistem hata verip arıza verebiliyor. Bu durumdan kurtulmam için tam olarak ne yapmalıyım?
Kesintisiz güç kaynağı işimi görür mü?
Veya hiç masraf yapmadan kurtulabilir miyim?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesintisiz Güç Kaynağı işinizi görecektir fakat elektrik kesintisinde bu denli bir problemin çıkması ne kadar olası bilemiyorum. Genellikle gelen akımın şiddetindeki dalgalanmalar elektronik cihazlar için tehlikelidir.

Kesintisiz Güç Kaynağı işinizi görecektir fakat elektrik kesintisinde bu denli bir problemin çıkması ne kadar olası bilemiyorum. Genellikle gelen akımın şiddetindeki dalgalanmalar elektronik cihazlar için tehlikelidir.

Hocam Ps4 ve alacağım Led TV yi bağlayacağım sisteme.
Ps4 kaç watt tüketiyor?
1000 watt işimi görür mü?

Eğer cihazınız elektrik kesintisine maruz kalırsa cihazı fişten tamamen çekin ve elektrik geldikten sonra takın. Elektrik kesilmesinden daha çok, elektriğin bir anda gelip cihaza yük bindirmesi zarar verir. Ayrıca 1000 watt demişsin, yeterli olacaktır.

Eğer cihazınız elektrik kesintisine maruz kalırsa cihazı fişten tamamen çekin ve elektrik geldikten sonra takın. Elektrik kesilmesinden daha çok, elektriğin bir anda gelip cihaza yük bindirmesi zarar verir. Ayrıca 1000 watt demişsin, yeterli olacaktır.
Hocam alacağım Led TV ev koşullarında en fazla 50 watt tüketiyor. PS4 ise oyun modunda en fazla 140 watt tüketiyor. Ups yi 650 watt olarak belirlememde bir sakınca var mı?
Zaten bağlayacağım Led TV ve PS4 .
Cevabınızı bekliyorum.

UPS şart.
PS4 için sigorta gibi bir şey olur.

Ayrıca alacağın UPS ile cihazın tükettiği güç aynı olmak zorunda değil.

Kardesim ona hic gerek yok. Yapman gereken sey acma kapama tusu olan bir uzatma kablosu isin bitince kapat oynayacagin zaman aç. Elektrik kesilincede uzatmani kapatirsan ps4'e giden akimi kapamis olursun. Boylece elektrik geldiginde ps4une yuksek miktarda akim gitmemis olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı