PlayStation 4 kaç sene daha götürür?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün PlayStation 4 Slim veya Pro modellerinden birini alsam bu konsollar kaç sene daha destek görür? Önce var olan Exclusive oyunları bitirip sonra yeni nesil konsol almaya kalksam çok daha mantıklı olmaz mı? Hem o sürede yeni nesil konsollara fazlası ile oyun çıkar ve sorunları varsa giderilir.
Dürüst konuşuyorum. Bugün 4000 TL'ye yakın bir param var. Bunu frank yapmak istiyorum. Kenarda dursun. Yaklaşık 495 frank yapıyor bu arada. 3-4 sene PS4 kullansam sonra kenara koyduğum para ile İsviçre'den PlayStation 5 alsam daha mantıklı olmaz mı?

Oynayacağım Exclusive oyunu iki elin parmağını geçmez. Genellikle Battlefield veya FIFA tarzı oyunlar oynuyorum. Bu oyunlar da PlayStation 4'e 3-4 sene daha çıkar mı bunu merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Bu arada 300 CHF'ye yani yaklaşık 2500 TL'ye PS4 Slim 1TB alabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ünlü AAA yapımların 2-3 yıl içerisinde çıkacak oyunlarının geleceğini düşünüyorum. Spor oyunları genelde uzun süre destek alıyor.

Bence PS5 almanız daha mantıklı. PS4 artık eskidi ve artık yavaş yavaş oyun üretmemeye başlarlar.

Tabi ki PS5.
Oyun fiyatlarını falan da düşünün. Ayrıca ya konsol ilk çıktığında sorunlu çıkarsa. Ya ileri ki yıllarda Slim gibi ucuz veya günümüzdeki gibi kullanışlı paketler çıkarsa ?

Oyun fiyatlarını falan da düşünün. Ayrıca ya konsol ilk çıktığında sorunlu çıkarsa. Ya ileri ki yıllarda Slim gibi ucuz veya günümüzdeki gibi kullanışlı paketler çıkarsa ?

Genel de ilk konsollarda sıkıntı oluyor zaten. Ayrıca ilk sene PS5'e oyun gelmeyecek diye biliyorum.

Genel de ilk konsollarda sıkıntı oluyor zaten. Ayrıca ilk sene PS5'e oyun gelmeyecek diye biliyorum.
Zaten 5 alacak olursam Nisan-Mayıs gibi hatta belki Haziran gibi alırım. O zamana kadar da tanıtılan oyunlar çıkmış hatta belkide GTA 6 bile duyurulmuş olabilir.

Peki siz ne diyorsunuz ? 2500 TL gibi bir rakama PS4 Slim mi ? 3600-4000 TL gibi bir rakama PS5 mi ?
Aslında bunu PS5 belirleyecek.
PS 4 oyunlarının hepsi PS 5'te çalıșırsa 4 alıp elden çıkarmaya gerek yok.Fakat sadece belirledikleri oyunlar çalıșacaksa PS 4 alınabilir.
Yani PS 5 çıkmadan bir șey diyemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı