PlayStation 4 kasıyor

Mamisrcx

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. el bir PlayStation 4 aldım telefon ve bilgisayar satışı yapan yillardir alisveris yaptığım birisinden. İlk gun bir problem yoktu ama daha sonra kasmalar, donmalar basladi oyunlara gec giriyor kendi kendine kapaniyor GTA 5 mesela hiç acmiyor ve sistem kapaniyor direkt diger oyunlarda ayni sekilde bazen kapanıyor sistem. Sorun nedir? Guc kaynagi mi yetersiz yani kablo mu dandiktir veya bakıma mı ihtiyacı var sizce sistemin HDD veya toz vs sistemi aldigimda kollar berbat bir durumdaydi temizledim orijinal belli ama les gibiydi satan kisinin pek temiz kullandigini dusunmuyorum destek olabilir misiniz ne yapmaliyim? Elimde patlar diye cekiniyorum. İletmiş oldugum gorsel de sistem kasip kapaninca cikiyor genelde. Sistemi actigimda oyun açılırken falan tık tık sesler geliyor sanki bir yere takıliyor veya zil çalıyor gibi.

IMG_7235.jpeg

Eğer SSD alma şansın varsa SSD al oyunları oraya kur daha hızlı açılır + termal macun ve tozlarını temizlettir cihaz iyi olur o zaman.
kankam ben hic bilmiyorum playstationa dair bilgim yok acikcasi ssd takildigini senden ogrendim cok saglam olur hizi falan ssd eger kolay bir sey ise ben kendim yapayım video falan izliyim daha ucuza gelir sanki

kankam ben hic bilmiyorum playstationa dair bilgim yok acikcasi ssd takildigini senden ogrendim cok saglam olur hizi falan ssd eger kolay bir sey ise ben kendim yapayım video falan izliyim daha ucuza gelir sanki
ps4 fat ve slim sata2 desteklediği için öyle ahım şahım bir hıza sahip olmuyorsun ama stock hdd'ye göre çok daha iyi. yalnız ssd takacaksan d-ramli olanlardan takmalısın. d-ramsiz olanlar pek verimli çalışmıyor.

bu arada gta5 cd(bluray işte) mi? Öyleyse cd hasarlı olabilir veya hdd'de yeterli alan olmadığından kurulum yarım kalıyor olabilir.

PS4 fat ve Slim SATA2 desteklediği için öyle ahım şahım bir hıza sahip olmuyorsun ama stock HDD'ye göre çok daha iyi. Yalnız SSD takacaksan D-RAM'li olanlardan takmalısın. D-RAM'siz olanlar pek verimli çalışmıyor.

Vallahi gözle görülür fark var ama assasin Creed Odyssey HDD ve SSD ile denemişti bir arkadaş yaşlanıyordu arkadaş HDD ile girerken.

kanka ssd her turlu hddye nazaran iyidir ama dedigin ayara bakarim gta icinde gta ps storeden indirdim 200 gb fazla alan var yine kurmuyor sil tekrar yukle dedi sistem deneyeceğim umarım olur

kanka ssd her turlu hddye nazaran iyidir ama dedigin ayara bakarim gta icinde gta ps storeden indirdim 200 gb fazla alan var yine kurmuyor sil tekrar yukle dedi sistem deneyeceğim umarım olur
hdd hicbir yerde ise yaramiyor gercekten ozellikle fps oyunlarda.

Vallahi gözle görülür fark var ama assasin Creed Odyssey HDD ve SSD ile denemişti bir arkadaş yaşlanıyordu arkadaş HDD ile girerken.
yazdığımı tekrar okuyun lütfen. fark yok demedim. kendi cihazımda da ssd var zaten. 250mb/sn okuma yazma oldukça düşük bir değer fakat bu, konsolun stock 5400rpm hdd'sinin iki katından fazla. o nedenle arayüz olsun yükleme olsun gözle görülür fark oluyor. ssd, popup ve hdd kaynaklı glitchleri çözüyor. burada demeye çalıştığım pc'deki performansı beklenmemeli ve konsol için d-ramli ssd'nin daha iyi olacağıydı.

Termal macun yenileyin ancak yenilemeden önce şunu deneyin PS4'u kapatın güç düğmesine basılı tutun 3 kere bip sesi gelene kadar sonra DualShock 4'ü USB yardımı ile PS4'e bağlayın sistem ön yükleme secenegini seçin bu yaptığınız hiçbir verinizi silmez rahat olun.

Tamamdır dostum cok teşekkür ederim.

Kankam ben hiç bilmiyorum PlayStation'a dair bilgim yok açıkçası SSD takildigini senden ogrendim cok saglam olur hizi falan SSD eger kolay bir şey ise ben kendim yapayım video falan izleyeyim daha ucuza gelir sanki.

Bu islemi gerçekleştirirken hata almistim sonra biraktim.

yazdığımı tekrar okuyun lütfen. fark yok demedim. kendi cihazımda da ssd var zaten. 250mb/sn okuma yazma oldukça düşük bir değer fakat bu, konsolun stock 5400rpm hdd'sinin iki katından fazla. o nedenle arayüz olsun yükleme olsun gözle görülür fark oluyor. ssd, popup ve hdd kaynaklı glitchleri çözüyor. burada demeye çalıştığım pc'deki performansı beklenmemeli ve konsol için d-ramli ssd'nin daha iyi olacağıydı.
PS4 kullanmadım ama merakımdan soruyorum, PS3 de SATA 2 arayüzüne sahip ve SSD ile HDD arasında hız farkı neredeyse yoktu test videosu izlemiştim. PS4 de SATA 2 diyorsun, SSD cidden bariz fark ettiriyor mu?

Tamamdır dostum cok teşekkür ederim.
O bahsettiğin tık tık sesleri, takılmalar falan filan muhtemelen HDD arızalı.

PS4 kullanmadım ama merakımdan soruyorum, PS3 de SATA 2 arayüzüne sahip ve SSD ile HDD arasında hız farkı neredeyse yoktu test videosu izlemiştim. PS4 de SATA 2 diyorsun, SSD cidden bariz fark ettiriyor mu?

O bahsettiğin tık tık sesleri, takılmalar falan filan muhtemelen HDD arızalı.
Ben taktırmadım da takan arkadaşlar biliyorum, farklar uzun yükleme ekranlarında daha belli oluyor. Mesela Pathfinder( Owlcat Games yapımcılığında) oyunlarında benim konsolda 3 dakikalık yükleme ekranları var, aynısı bir arkadaşta 30 saniye. 6 katlık bir fark var, az değil bence.

Dostum sorun bakımla falan alakalı değil 7 yıl PS 4 kullandım istediğin kadar en iyi macun al istediğin kadar toz temizle kesinlikle ise yaramaz. Boşa para verme onlara. Sana 2 tavsiyem var. 1- bu saatten sonra bu cihaz iyi çalışmaz zaten ne yaparsanda boş ya sat ya iade et. 2- SSD tak.

Geri
Yukarı