PlayStation 4 vs 2500TL'lik Bilgisayar

Flash16

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce 2500TL'lik bilgisayar mı toplamalıyım yoksa PlayStation 4 mü almalıyım? Bu güne kadar hiç PlayStation kullanmadığımı da ekleyeyim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem toplamak daha iyi (kişiye göre değişir ben PS4 alacağım şahsen) PS4'ün şöyle bi garantisi var oyunların 29 FPS'ye düşmesi çok zor. PC'deyse zaman geçtikçe parçalar eskiyecek ve düşük FPS ile karşılaşacaksın ve alacaksan PS4 Pro al 1080P'de 60 FPS çok güzel bir değer.

Sizi idare edecek bir bilgisayarınız varsa PS4 Pro sizin için mantıklı olacaktır. Çünkü dolar kurunun inanılmaz bir şekilde artmasından dolayı parçalar çok zamlandı. Exc. oyunlar ve teknik sıkıntılar konusunda konsolda çok rahat edersin. Ayrıca oyun fiyatları da gayet düzeldi. Playstation Türkiye sayesinde. Çok güzel indirim yapıyorlar mesela ocak kampanyası olarak BF1 120 TL oldu. Witcher 3 game of the year edition 90 TL oldu. Titanfall 2 100 TL oldu. Daha sayamadığım bir sürü güzel oyun var. Yani Playstation Türkiye sayesinde oyun fiyatları PC oyun fiyatları ile yarışıyor. Gelelim ki Gamepad'e alışma meselesine. Ben çocukluğumdan beri Playstation oynadığım için ben çok alışkınım. Klavye mouse ikilisinden çok daha güzel kullanıyorum. Ayrıca çok daha fazla rahat ediyorum Gamepad'de. O nedenle kendimden değil çevremdekilerden örnek vereyim size.

Çevremde çok uzun süre PC'de oyun oynamasına rağmen konsola geçtikten sonra herkes biraz afallıyor. Doğal olarak tabi. Fakat bu alışma süreci. Birkaç haftada alışıyorsun. Bilemedin bir ay. Ama alıştıktan sonra ben daha klavye mouse daha iyi diyenini görmedim duymadım. Çünkü klavye farenin tek avantajı kolay kullanımı olması. Oysa Gamepad'de gerek konfor gerek de vuruş hissi olarak çok daha fazla zevk alıyorsunuz. Ayrıca koltuğa veya yatağa uzanarak oynamanın rahatlığı başka. Buna alişan adam kolay kolay konsolu bırakmaz. Kısacası durum bu. Tercih size kalmış ama size Türkiye'de kesinlikle konsol öneririm çünkü fiyat performans olarak çok üstteler.

Aslında bu tercih meselesi. Ben PS4 kullanıyorum ve çok memnunum. Ama alışmanız gerekiyor. Fiyat/Performans açısından PS4 hatta 1700 liraya PS4 Pro da buna dahil. Fakat 2500 liraya çok üstün, ahım şahım bir sistem toplayamazsın. Tabii ki de ilk Ps4 oynadığında afallıyor insan. Fakat bir bilgisayarım yok diyor isen gidip bir uygun bir dizüstü al derim. Çünkü bu fiyata pek doğru düzgün monitörüyle bir masaüstü toplayamazsın. Benim kanaatim bu. Ya dizüstü al ya Ps4 al masaüstü alma bence. Karar verdiğinde haber edersin. [emoji1]

Bilgisayar toplamanız daha yararlı olacaktır. Bütçeye monitör dahil mi ?
Hayır.

Evet konuyu uzunca düşündüm. Öncelikle hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim. Sanırım PS4 almaya karar verdim ama halen kesinleştiremedim. 2600-2700 TL civarı bir bütçe ile PS4+ günlük işlerimi görecek bir dizüstü mü yoksa 2500 TL toplama PC mi? Bu noktada karar veremedim ama ilk seçenek daha mantıklı görünüyor. Ayrıca merak ettiğim bir konuda var. Ben PS4 alsam bununla internette girip film dizi izlemek gibi bir şansım olur mu? (Biraz garip bir soru ama merak ettim açıkçası.) Bir de PC'den PS4'e geçerken ne gibi farklılıklar yaşayacağımdan bahseder misiniz?

Toplayacağınız PC'ye bağlı. 2500 liralık PC ile PS4 Pro'nun arasında çok fark olmaz. Bence PS4 Pro alın. Dolar bu haldeyken PC toplamak mantıksız. Ama PS4'e alışmak biraz zaman alır. Özelllikle FPS oyunlarında çok zorlanırsınız.

Ps4 ile film izleyebiliriz diye hatırlıyorum. Mesela ben Vatan Bilgisayar'a girip bilgisayar toplamıştım. Seni yanıltmak istemem ama bilgisayardan farkı pek yok. Oyun amaçlı ise PS4 al bence.

Hadi bu sene oyunlari acti. 1-2 sene sonra oyunlarda topllamaya baslayacak. Upgrade isteyecek. Eger 1060 almayacaksan 1050 ti pek fazla goturmez. Ama PS4 de oyle bir sikinti yok. Al cihazi koy televizyon sehpasinin ustune yillarca upgrade derdi yok. Tek derdin CD mi alsam yoksa dijital mi :).

PS4 en temizi. Al PS4 keyfine bak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı