Playstation 5 60 FPS desteklemeyen oyunları 60 FPS oynama

Bulut Eker

Decapat
Daha fazla  
Plastation 5 dijital sürüm konsolum var, bugün Uncharted kayıp miras indirdim fakat PS4 oyunu oyunu oynamak istediğimde fazla akıcı olmadığını ve 30 FPS'de oynadığımı fark ettim. YouTube'a yazıp baktığımda ise PS5'ten oynayanların çoğu sesegel vs 60 FPS oynuyor. Bu nasıl oluyor? Sorun benim konsolumdamı yoksa bir şeyleri yanlışmı yapıyorum?

Uncharted serisinin tamamı minimum 60FPS destekliyor. Büyük ihtimal ayarlarda bir yanlışlık yapmışsınız. Ekran görüntüsü atabilirseniz yardımcı olurum. PS4 yazması önemli değil PS5 için güncelleme alsa bile öyle yazıyor.

Oyunun PlayStation 4 sürümü 5'te bile oynarsanız 30 FPS kilidine sahiptir. Sizin 60 FPS oynamanız için Uncharted hırsızlar mirası koleksiyonu oynamanız gerekiyor. Normal 4 sürümünde yok maalesef. Ek olarak sizin oynadığınız oyunun zaten PlayStation 4 sürümü.

Oyunun PlayStation 4 sürümü 5'te bile oynarsanız 30 FPS kilidine sahiptir. Sizin 60 FPS oynamanız için Uncharted hırsızlar mirası koleksiyonu oynamanız gerekiyor. Normal 4 sürümünde yok maalesef. Ek olarak sizin oynadığınız oyunun zaten PlayStation 4 sürümü.

Ayrı olarak PS4 versiyonu da varmış evet paketteki hali PS5 versiyonuymuş. Nathan Drake Collection PS4 yazmasına rağmen güncellendiği için 60FPS veriyor. Hangi oyun destekliyor hangisi desteklemiyor çok kafa karışıklığı oluyor.

Ayrı olarak PS4 versiyonu da varmış evet paketteki hali PS5 versiyonuymuş. Nathan drake Collection PS4 yazmasına rağmen güncellendiği için 60FPS veriyor. Hangi oyun destekliyor hangisi desteklemiyor çok kafa karışıklığı oluyor.

Hırsızlar mirası koleksiyonu sadece PS5 ve PC için mevcut. Konu sahibi muhtemelen 2017'de çıkan PS4 sürümü kayıp mirası oynuyor:

IMG_1438.jpeg

Geri
Yukarı