PlayStation 5 alert veriyor

synurazba

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, dün GTA V oynuyordum, bir ara oynarken ara vermiştim oyuna o sıra kol bağlantısı kesilmiş ve oyunda İngilizce alert diye bir uyarı yazısı geldi. Sonrasında kol bağlantısını sağladım oyunu kapattım PlayStation'un ana menüsüne geldiğimde o alert yazısı arkada görünüyor. PlayStation'u kapatıp açtım ama maalesef halen daha alert yazısı arka planda soluk bir şekilde görünüyor. PlayStation 5'i sıfır aldım 3 aylık bir cihaz, sorunun televizyondan olmadığını telefonu televizyona yansıttığımda hiçbir sıkıntı yok ama PlayStation'u açtığımda o alert yazısı arkada soluk gözüküyor. HDMI kabloyu başka bir HDMI girişine taktım yine aynı. Çözümünü bilen varsa veya neden kaynaklandığını yardımcı olabilir mi?
Sorunun görüntüsü burada logonun arka tarafında belli oluyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-02-05 at 09.13.46.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-05 at 09.13.46.jpeg
    64,2 KB · Görüntüleme: 64
Merhaba, dün GTA V oynuyordum, bir ara oynarken ara vermiştim oyuna o sıra kol bağlantısı kesilmiş ve oyunda İngilizce alert diye bir uyarı yazısı geldi. Sonrasında kol bağlantısını sağladım oyunu kapattım PlayStation'un ana menüsüne geldiğimde o alert yazısı arkada görünüyor. PlayStation'u kapatıp açtım ama maalesef halen daha alert yazısı arka planda soluk bir şekilde görünüyor. PlayStation 5'i sıfır aldım 3 aylık bir cihaz, sorunun televizyondan olmadığını telefonu televizyona yansıttığımda hiçbir sıkıntı yok ama PlayStation'u açtığımda o alert yazısı arkada soluk gözüküyor. HDMI kabloyu başka bir HDMI girişine taktım yine aynı. Çözümünü bilen varsa veya neden kaynaklandığını yardımcı olabilir mi?
Sorunun görüntüsü burada logonun arka tarafında belli oluyor.

Normal televizyonda aynı görüntü arka planda gözüküyor mu? (televizyonda sorun yok demişsiniz ama belki AMOLED yanığı gibi bir olay olmuş olabilir.)

Normal televizyonda aynı görüntü arka planda gözüküyor mu? (televizyonda sorun yok demişsiniz ama belki AMOLED yanığı gibi bir olay olmuş olabilir.)
televizyon amoled değil, playstation bağlantısını kestiğimde görüntü arka planda gözükmüyor, telefonu televizyona yansıttım video açtım görüntüler açtım arkada o görüntü yok. Sadece playstation 5 i açtığımda televizyonda o görüntü var.

Gta 5 hata ekranına benziyor. Alert yazısı gta 5 in yazısı. Sorunun PS'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Kol kapandığı için alert , kontrolcu bulunamadı gibi bir uyarı vermiştir ki bu normal. Kesin bişey söylemek zor ama PS5 değil de ekran kaynaklı bir sorun gibi duruyor.

Gta 5 hata ekranına benziyor. Alert yazısı gta 5 in yazısı. Sorunun PS'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Kol kapandığı için alert , kontrolcu bulunamadı gibi bir uyarı vermiştir ki bu normal. Kesin bişey söylemek zor ama PS5 değil de ekran kaynaklı bir sorun gibi duruyor.
yani televizyonda mı sıkıntı vardır, sorun playstation 5 i kapattım 10 15 dakika sonra açtığımda düzeldi. akşam gta v i açıp kol bağlantısını kesecem bakalım tekrar aynı sorun olacak mı, eğer olursa sorun neyden kaynaklıdır. alert yazısı dediğin gibi kol bağlantısı kesildi uyarısı veriyor ama oyunu kapattığımda o yazı arka planda kalıyor

PS yi 10-15 dk kapattığında TV yi de kapattıysan TV kaynaklı ise düzelmiş olabilir.
PS5 i başka bir ekranda deneme şansın varsa öyle bir dene.

PS yi 10-15 dk kapattığında TV yi de kapattıysan TV kaynaklı ise düzelmiş olabilir.
PS5 i başka bir ekranda deneme şansın varsa öyle bir dene.
akşam dediğim gibi bilerek gta 5 i açacam kol bağlantısını kesecem eğer sorun devam ederse başka tv ye bağlayacam, peki diğer tv de de aynı sorun olursa neyden dolayı olabilir sorun?

Geri
Yukarı