PlayStation 5 çıkarsa PlayStation 4 "çöp" olur mu?

Şu anda playstation 1 bile çöp degil. Bir ederi var hala. 4 nasıl çöp olsun?
Ki playstation 2 hala eğlenceli oyunlar oynayabiliyor. 3 konusunu açmıyorum bile playstation 4 den pahalı 3 mevcut piyasada çünkü.

PS4, 90 Milyon satmış bir konsol. Belki 100 Milyon olmuştur.

Sen bir oyun yapımcısı olsan ve önünde PS5 var. Hadi ilk 1 senede çok iyi sattı, 10 milyon (imkansız :)).

Oyununu (belki o zamana kadar 110 Milyon olur) 110 Milyon tane potansiyel müşterisi pazara mı açarsın? Yoksa en fazla 10 Milyon tane potansiyel müşterisi olan pazara mı çıkarırsın?

Elbette burada en akıllıca hamle hem PS4, hem PS5 :) Şuan sence neden FİFA 19 ve PES 19 var? Halen daha kullanıldığı ve oyun satıldığı için :)

Yani PS4'ün çöp olması için PS6 çıkması lazım. O yüzden PS4'ün ömrü baya uzun, hele hele Pro :)

PS5 çıktıktan sonra fat/slim kasa PS4'ün iki yıl daha gideri var. PS4 Pro'da bu süre 3-3,5 yıl olabilir. Tabii bu dediklerim yeni oyun çıkma süresi, yoksa ben PS3'ümü dokuz senedir sıkıntısız kullanıyorum.

Ps4 Pro olduğundan dolayı çöp asla olmaz. 4k görüntü 1TB kapasite çok uzun yıllar gider. PS5 de 60 FPS de çıkacak diyorlar.

benimde kafama takılan şeyler işte, ama bakalım yaşayıp göreceğiz :D ne kadar ne olacak PS5 in baya bir geriye dönük oyunları oynatacakları falan konuşuluyor ps1 e kadar xbox tarafında var olan birşeyin sony'den de yapması bekleniyor heralde, ps4 prom var ama bilmiyorum işte :) ps5 alamayacağız gibi fiyat uygun gelmez türkiye'ye özellikle kur bu kadar tavanken.

Yeni konular

Geri
Yukarı