PlayStation 5 fiyatı netleşmeye başladı

Oyle bir fiyatı akıllarından dahi geçirdiler ise PS TR batar. Anca enis kirazoglu gibi bu işin müptelası ve bu işten para kazananlar alır.

8000 lira olsaymış alinmazmis ama 7999 bayağı uygun. Hemen almak lazım aslında.

8000 lira olması PS nin suçu mu? Adamların dünya genelinde standart bir fiyatı ver senin ülke ekonominin çökmüş olması ve fahiş vergiler uygulaması PS yi ilgilendiren bir durum mu? Napıcak adamlar senin ülkenin ekonomisi berbat bir hal aldı diye tüm dünya genelin de 500 dolara satarken sana 200 dolara mı verecek? Almanya'da 10 bin Euro olan Mercedes Türkiye'de 150 milyara satılıyor Mercedes batıyor mu? Ne saçma bir mantığın var.

8000 lira olması PS nin suçu mu? Adamların dünya genelinde standart bir fiyatı ver senin ülke ekonominin çökmüş olması ve fahiş vergiler uygulaması PS yi ilgilendiren bir durum mu? Napıcak adamlar senin ülkenin ekonomisi berbat bir hal aldı diye tüm dünya genelin de 500 dolara satarken sana 200 dolara mı verecek? Almanya'da 10 bin Euro olan Mercedes Türkiye'de 150 milyara satılıyor Mercedes batıyor mu? Ne saçma bir mantığın var.

Bunun için bana ne diye atarlanıyorsun? Ekonomiye ben mi damadımı atadım? Git onları Cumhurbaşkanına söyle.

Ayrıca Sony PS'in farklı ülkelere özel fiyat politikası yaptığını bilmiyorsan, çeneni kapat, boş yorum yapma. Rus, Hint, Honk Kong gibi özel bölgelere özel fiyatlandırma yapılıyor.

Bir oyun 60$ ise Rus PSN'de 45$, Honk Kong 50$ gibi özel fiyatlarla çıkıyor ve o bölgelerden normal olarak oyun alamıyorsun. Parayı dolaştırıp alman gerek.

Bunu bilmiyorsan, gelip burada bana öyle atar gider yapma.

500$'dan ülkeye gelirse 3400₺ gibi sadece gelişi var. Bunlara da en az 2500₺ vergi eklenir. Satıcılar da en azından 500₺ kar ekler, oldu sana 6500-7000₺. Eğer Xbox hükümetle anlaşırsa veya kendisi zarara girme pahasına TR'ye 300$ gibi bir etiketle getirir, 5000₺ bandında satılırsa Sony kendi ayağına sıkar. Windows zaten işletim sistemiyle parayı kırkıyor, oyun sektörüne girme amaçları pastadan oldukça pay almak.

Gereksiz masraf, devlete vergi yardımında bulunmak isteyenler alsın. 8K PS5 e ver TV de 5-6K arası olsa 13K bir fiyatı oluyor. O paraya çok daha iyi bir bilgisayar alınır.

Bunun için bana ne diye atarlanıyorsun? Ekonomiye ben mi damadımı atadım? Git onları cumhurbaşkanına söyle.

Ayrıca Sony Ps'in farklı ülkelere özel fiyat politikası yaptığını bilmiyorsan, çeneni kapat, boş yorum yapma. Rus, hint, honk kong gibi özel bölgelere özel fiyatlandırma yapılıyor.

Bir oyun 60$ ise Rus PSN'de 45$, honk kong 50$ gibi özel fiyatlarla çıkıyor ve o bölgelerden normal olarak oyun alamıyorsun. Parayı dolaştırıp alman gerek.

Bunu bilmiyorsan, gelip burada bana öyle atar gider yapma.

Bu nasıl bir üslup? Kurduğun cümleye bak herhalde çocukluğunu çinçin de geçirdin lağım gibi bir ağzın olduğuna göre. Ben attığım postta kimseye atarlanmıyorum tam tersi zaten ekonominin çok kötü durumda olduğunu berbat bir hal aldığını söylüyorum. Okuma yazman var mı? Burada asıl atarlanan sensin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi ve fahiş vergilerin faturasını PS ye çıkarıyorsun bahsettiğin özel fiyat politikaları 10 dolar 20 dolar hadi 30 dolar olsun sen kalkmış fiyatı 500 dolar olan PS nin TR'ye yarı fiyatına girmesini bekliyorsun. Ve bundan dolayı PS yi suçluyorsun kapatsın dükkanı gitsin diyorsun senin ülkenin fakir olması PS nin suçu mu?

8.000 lira az. Kısa sürede kara borsa olması+fahiş distribütör karı+dolar kurunun artması+vergilerin daha da artması derken ileride nereden baksanız 12.000 lirayı bulur. İleri de dediğim 4-5 sene değil, 6 ay 1 sene sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı