PlayStation 5 Slim Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
PlayStation 5 Slim Çıkış Tarihi

Sony, geride bıraktığımız haftalarda ince kasalı PlayStation 5 Slim modelini duyurmuştu. Tasarım açısından yenilenen PlayStation 5 modelinin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini duyuran firma, ne yazık ki tam bir tarih vermemişti. Ancak kısa bir süre önce charlieINTEL adlı bir X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı PS5 Slim modelinin piyasaya sürüleceği tarihi gözler önüne serdi. İşte PlayStation 5 […]

Devamı: PlayStation 5 Slim Çıkış Tarihi Belli Oldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu model Slim değil yalnız, revize bir model. Yani görüntü olarak harbidende Slim bir model olsa da ileride Slim adına sahip farklı bir model görebiliriz.

Ben bir oyun yaptım diyelim. Bunu Windows'a veya PS5'e çıktı alıp almayacağıma ben karar veriyorum. Eğer PS5 için çıktı alıp gönderirsem zaten Sony yayınlar. Onun dışında Sony oyun şirketlerini zorlayıp "PS5 için çıktı alın" diyemez ki.
Hocam ironi yapıyorsunuz dimi.

Eki Görüntüle 1991574

Ben bir oyun yaptım diyelim. Bunu Windows'a veya PS5'e çıktı alıp almayacağıma ben karar veriyorum. Eğer PS5 için çıktı alıp gönderirsem zaten Sony yayınlar. Onun dışında Sony oyun şirketlerini zorlayıp "PS5 için çıktı alın" diyemez ki.
Valve'a para bayılan Sony mi zorlamaz? Bir sürü stüdyoya sahip Sony kendi stüdyolarını mı zorlamaz? "Exclusive" diye bir şey var, ek olarak karşı platformdan önce çıkar deyip anlaşma yapmaları da var. Export -> PS5 -> Build -> Sony'ye platforma eklesin diye e-Posta atma sanıyorsunuz sanırım?

Kankam basit bir örnek vermek istiyorum.
Saçma bir konu tartışılmaması gerekiyor aslında ama neyse.
Mesela TLOU2 oyunu.
Kaç adet makine satmıştır düşünemiyorum.
İnsanların neden Xbox neden PC almayıp da PS4-PS5 almasının bir nedeni vardır.
O da diğer platformlarda oynayamayacak oldukları oyunlardır.
Naughty Dog firması isteseydi eğer ki oyunu 3 platforma birden çıkarabilirlerdi ve daha fazla satılırdı oyun.
Ama bunun kararını onlar değil tepesindeki adamlar veriyor.
İşte o tepesindeki adama biz Sony diyoruz.
O yüzden Sony oyun çıkarsın artık diyoruz.
Açıklayıcı olmuştur umarım.
1698394374614.png

Geri
Yukarı