PlayStation 5 Tasarımı Belli Oldu!

Screenshot_2020-06-12-00-17-18-482_com.google.android.youtube.jpg

Tasarım ve ek ekipmanlar bu şekilde, lansmanın sonunda gösterildi. Bence tasarımı çok hoş olmuş. Sizin düşünceleriniz neler?

DualSense dışında standart sürüm, All Digital sürüm, kamera, kulaklık, medya kumandası ve şarj istasyonu tanıtıldı.

Son düzenleme:
@Cruslan Son God of War oyunu efsane, oynayıp da sevmeyen görmedim duymadım. Bir oyunun oynanışında bu kadar değişikliğe gidilip de bu kadar başarılı olması hakkında herkes övgü ile söz etti. Gerisi bence senin kişisel yorumun.
Evet. Kişisel.
Kratos tüm oyunlarda en güçlüsü olarak gösterilmiştir. Herkesin ismini duyunca tir tir titrediği bir karakter olmuştur. Oyunun büyüsünü veren şey zaten Kratos'un etrafına saçtığı öfke idi. Yunan mitolojisinden ayrılmasından bahsetmiyorum bile. Kratos yavaş ve aciz bırakılmış. Her şeyi çok yavaş bırakmış. Zeus ve diğer tanrıların içinden geçen Kratos nerede? Bu oyun özünü kaybetmiştir ve benim gözümde ve 4. Oyunun hiçbir değeri yoktur. Oynadığım bir saat oyundan bezmeme yetti.

Eki Görüntüle 589256

Tasarım ve ek ekipmanlar bu şekilde, lansmanın sonunda gösterildi. Bence tasarımı çok hoş olmuş. Sizin düşünceleriniz neler?

DualSense dışında standart sürüm, All Digital sürüm, kamera, kulaklık, medya kumandası ve şarj istasyonu tanıtıldı.
Xbox One sahibi olarak konuşacak olursam, Blu-Ray'e sahip olan kasa çok itici ve büyük ihtimal tercih edilmeyecektir. Digital Edition olan diğer kasaya göre daha hoş durduğu bir gerçek. Ama dik konumlandırma alttaki ayağa ve yan kapakların yamuk olmasına dayanacak olursam zorunlu gibi duruyor. Eğer zorunlu ise gerçekten saçmalık olmuş. Konsolun hatları X360 gibi, kulaklık, kamera, medya kumandası ve hatta kontrolcünün bol yapısı bile Xbox One serisinden alıntılanma.

Özellikle kamera, kulaklık ve medya kumandası direkt olarak sahip olduğum Xbox One Fat kasayı anımsattı bana. Xbox One'ın medya cihazı özelliğine zamanında oldukça tiye alıp, dalga geçen bir firmayken ne oldu da sonraki nesil konsollarına tuşların yerine kadar aynı olacak şekilde bu özelliği eklediler acaba, merak etmedim değil. :)

Kısaca, renk kombinasyonuyla göze çok batmayan ama Playstation'ın karakterine yakışmayan bir konsol olmuş. PS1, PS2, PS3 ve PS4'e baktığın zaman o Playstation çizgilerini göremiyorum. Hayırlısı olsun bakalım.

Dipnot: Xbox kullanıcısı olduğum için belki bana böyle gelmiştir ama ben o rakip olarak çıkan Playstation ruhunu hissedemedim bu konsolda. Hele kanallarına koydukları Gran Turismo 7 oynanış videosu eğer PS5 demosu ise (ki aracın kaputundan gelen yansıma Ray Tracing gibi duruyordu) grafikler bana Xbox One'da oynadığım Xbox 360 oyunu olan Forza Horizon 1'i anımsattı. Kaplamaların donukluğu, kavşaklardaki grafikler yeni nesil gibi hissettirmedi bana. Umarım konsol ve oyun tam olarak çıktığında tanıtım videosundakinden daha iyi olur.

tasarım olarak tam bir apaçi .. GT7 ve Demon Souls Remake dışında elle tutulur oyun da yok
Series X şimdideen tokatladı diyebiliriz

Eki Görüntüle 589256

Dualsense dışında standart sürüm, all digital sürüm, kamera, kulaklık, medya kumandası ve şarj istasyonu tanıtıldı.

Güzel. Fakat aşırı derecede yüceltildi. Bu kadar beğenilmesine kendimce şaşırdım.

Geri
Yukarı