PlayStation 5 vs PC

PS vs PC

• Oy verenlerin toplamı
    45
Oyunlar bedava olacaksa PS5. Kimse düşünmüyor ya konsolu aldık ne oynayacağız diye. Bir oyun 400 tl. Donanımla karın doymuyor maalesef. Konsolu bedava da verseler, oyunlar 2000 TL olduktan sonra kim alabilir bunu. 1-2 sene izlemeye devam ederiz. Eskiyince 2.elden alırız Allah kısmet ederse. Anca güzel oyunlar 2.seneden sonra başlıyor çıkmaya.

Konsollar asla güncel bir bilgisayar kadar güçlü olamaz. Ben ekran kartının performanısın RTX 2060 seviyesinde olmasını bekliyorum, ekran kartı 10 Tflop diye RTX 2070 performanı olmuyor, Vega 64 13 TFlop ama RTX 2060 gücünde. 2-3 sene sonra ''Console killer'' adında PC'ler görmeye başlarız hatta. Oyun fiyatlarından bahsetmiyorum bile.

Konsollar asla güncel bir bilgisayar kadar güçlü olamaz. Ben ekran kartının performanısın RTX 2060 seviyesinde olmasını bekliyorum, ekran kartı 10 Tflop diye RTX 2070 performanı olmuyor, Vega 64 13 TFlop ama RTX 2060 gücünde. 2-3 sene sonra ''Console killer'' adında PC'ler görmeye başlarız hatta. Oyun fiyatlarından bahsetmiyorum bile.
Fiyat performans tabiki 2060 gücünde olacak, 2070 olsa iyi olur tabiki. 2080 zaten kimse beklemiyor. Optimizasyonla yine güzel grafikler olacaktır. Konsolun Pc'yi geçme gibi bir iddiası hiç olmadı zaten. Konsol her zaman kompakt, optimize ve kendine has oyunlarıyla ön plandadır. PC ile konsol arasında dağlar kadar fark var. PS4 halen yeterli günümüz oyunlarında. 6 yıl oldu sanırsam. Artık kaliteli yapımlar çok az. Çünkü en kısa zamanda en çok kazandıran oyunlara yönelmek istiyorlar. Sonuçta para lazım onlarda haklı, bir işletme sonuçta.

Maliyet hesabı yapalım;
1 adet kol 400 tl
1tb ssd 1000 tl
ekran kartı 2060s 3500 tl
ram 16gb 650 tl
Anakart 700 tl
dış kasa,power, onlarda 700 tl desek
6950 liraya PS5 i mal ettim. Yani yaklaşık 7000 tl bize maliyeti çıktı konsolu biz alırsak bu şekilde. Sony konsoldan 50-100 dolar anca kar eder. Ortalama 6000-6500 civarından çıkacağını tahmin ediyorum. Bluray olmayan versiyonu bu civarlarda çıkar tahminim.

Bir telefonun fiyatının 10000 lira olduğu yerde itiraz etmeyen millet ps5'in tahmini 8000 olacağına neden üzülüyor çok merak ediyorum. Ps4 Çıktığında, en pahalı telefon 250 dolardı, Ps4 ise 400 dolardı. Şimdi Piyasaya çıkan telefonların ortalama minimum fiyatları 1000 dolar, sizce ps4 duyurduğu olağan üstü donanımların üzerine bunu kaç dolara satmasını beklersiniz. Dolar olmuş 7, konsol artık fakirin hayali zenginin eğlencesi :) anca youtube'dan izler bizim millet. Bu benim görüşüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı