PlayStation 5 vs Xbox Series X

Arkadaşlar mesajlar için teşekkürler. Büyük ihtimalle Playstation alacağım, burada yazıldığı gibi 2 tane PC almaya gerek yok elimde Xbox kolu da var zaten. Oyunların pahalılığı konusundaysa da aşırı değilse alırım öyle söyleyeyim.

Xbox Series X kullanan biriyim Halo gibi oyunları bence çok oyunları hızlı indiriyor güzel sadece tek sorunu 1TB az ama PS5 500GB zaten.

Xbox Series X kullanan biriyim Halo gibi oyunları bence çok oyunları hızlı indiriyor güzel sadece tek sorunu 1TB az ama PS5 500GB zaten.

Hızlı indirmesi konsol özelliği değil internetiniz hızlı olduğunu gösterir... PS5 içindeki SSD satılıp 1-2 TB SSD alınabilir ya da bir çılgınlık yapıp harici diskte satın alabilir.

Arkadaşlar selam öncelikle bu konunun burada defalarca açıldığını ve sizin de mesaj yazmaktan sıkıldıldığınızın farkındayım. Bu konuda açılan yazıları bol bol okudum ancak kendi ihtiyaçlarıma en uygun olan konsol konusunda biraz daha fikir alabilmek için açıyorum bu konuyu. Elimde RTX 2080 olan güzel bir PC var ancak televizyonda oynamak bir başka olduğu için bir de konsol almaya karar verim.

Çok uzatmadan alacağım konsolda istediklerimi yazıyorum;

• Özel oyunları oynayabilmeliyim.
  • Her oyuna servet harcamak istemiyorum.
  • Oyun kolu güzel olsun.

Açıkçası PlayStation özel oyunları PC'ye gelmiyor olsa direk PlayStation derdim.

PlayStation Plus Deluxe kütüphanesi Game Pass'te olduğu kadar oyun ihtiyacımı karşılar mı? Öğrenci olduğum için alabileceğim oyun sayısı kısıtlı. Yeni oyunlara binlerce lira vermek istemiyorum ve alacağım oyun kütüphanesinde adı duyumuş güzel oyunlar olmasını istiyorum.

Özel oyunların hepsi PC'ye gelecekse neden Xbox almayayım? Veya PC varken Xbox almak ne kadar mantıklı?

PS5 özel kolu gerçekten de denildiği gibi kullanması zevkli ve fark yaratan bir şey mi?

İleride Xbox activicion ve birçok güzel firma satın aldığı için güzel oyunlar Game Pass'e çıktığı gün eklenirken ben tam fiyat ödemek zorunda kalırsam üzürüm onu da belirteyim.

Kesinlikle PS5 alın yeni Game Pass sistemi ile zaten Xbox'un çok ötesine geçti. Koluda çok kaliteli ayrıca.

Tam açıklama lazımsa oyunlara bak God of War filan ilgini çekerse PS5 al, Halo, Forza ilgini çekerse Xbox bir de parça olarak Xbox daha güçlü ve oyunları ucuz.

Gerçekten öyle PC de Uncharted 4'ü DualSense ile oynuyorum bütün özellikleri çalışıyor dolgun titreşimi, o ağır tetik hissiyatı bile yeter...

Xbox'da da aynı titreşim şeyleri var. Sadece controllerda mikrofon yok.

Geri
Yukarı