PlayStation 5'in fiyatı neden yüksek?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Oto boya ve Kaporta
Öncelikle selam. GTX 1060'lı bir sistemim var ve artık eskimeye başladı. Açıkçası 4 yıl önce 965 dolar verdiğim bir sistemin bu kadar çabuk eskimesi benim sinirimi bozdu ve eskisi gibi saatlerce bilgisayar başında oynayamıyorum. O yüzden PS5 almaya karar verdim.

Fiyatlar 17-20 bin TL arasında değişiyor. Benim anlamadığım bu vergili fiyat mı yoksa internet üzerinde mi böyle? Fiyatı resmi olarak yaklaşık 11-13 bin TL olması gerekmiyor mu? MediaMarkt'ya da Teknosa gibi büyük mağazalarda bu fiyattan mı satıyor stok olunca? Kafam çok karıştı. Ayrıca resmi fiyattan satan başka güvenilir yerler varsa söylerseniz sevinirim.

Edit: GTX 1060 6GB ve İ5 8400 2018'in yaz ayında aldım. Moderatör anlamadığım bir şekilde beni yazı yazmaktan alıkoymuş. Sağlık olsun yanıt veren herkese teşekkürler <3

Son düzenleme:
Öncelikle selam. GTX 1060'lı bir sistemim var ve artık eskimeye başladı. Açıkçası 4 yıl önce 965 dolar verdiğim bir sistemin bu kadar çabuk eskimesi benim sinirimi bozdu ve eskisi gibi saatlerce bilgisayar başında oynayamıyorum. O yüzden PS5 almaya karar verdim.

Fiyatlar 17-20 bin TL arasında değişiyor. Benim anlamadığım bu vergili fiyat mı yoksa internet üzerinde mi böyle? Fiyatı resmi olarak yaklaşık 11-13 bin TL olması gerekmiyor mu? MediaMarkt'ya da Teknosa gibi büyük mağazalarda bu fiyattan mı satıyor stok olunca? Kafam çok karıştı. Ayrıca resmi fiyattan satan başka güvenilir yerler varsa söylerseniz sevinirim.

O kadar vergi olduğunu sanmıyorum. Kâr yapacağım diye çok absürt fiyatlar koyuyorlar. Başlığa tepki vermek gerekirse sakız olmuş 75 kuruş, ülkede fiyatı absürt denmeyecek bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam GTX 1060'lı bir sistemim var ve artık eskimeye başladı. Açıkçası 4 yıl önce 965 dolar verdiğim bir sistemin bu kadar çabuk eskimesi benim sinirimi bozdu ve eskisi gibi saatlerce bilgisayar başında oynayamıyorum. O yüzden PS5 almaya karar verdim.

Fiyatlar 17-20b arası değişiyor. Benim anlamadığım bu vergili fiyat mı yoksa internet üzerinde mi böyle? Fiyatı resmi olarak yaklaşık 11-13b olması gerekmiyor mu? MediaMarkt'ya da Teknosa gibi büyük mağazalarda bu fiyattan mı satıyor stok olunca? Kafam çok karıştı. Ayrıca resmi fiyattan satan başka güvenilir yerler varsa söylerseniz sevinirim.

1060 3GB için konuşamam fakat 6 GB olan versiyonu halen iş görür halde. Yani elinizde o ekran kartını kaldıracak sistem varsa muhtemelen 1660 Ti veya RTX 2060 da besler. O ekran kartlarının da ikinci eldeki fiyatları oldukça iyi aslında. Yani şu anda Türkiye şartlarında oyunculuk denince akla gelecek son cihaza bakıyorsun. Ne kendisi ne oyunları ucuz.

Stokta olmadığı için karaborsa üzerinden alıp satıyorlar maalesef.

Usta PS5 değil de PS5 oyunlarının fiyatları daha can sıkıcı. Fiyatlarının yüksek olması PS5 çıktığında %50 gümrük vergisinin yürürlüğe girmesi :(

1060 3GB için konuşamam fakat 6 GB olan versiyonu halen iş görür halde. Yani elinizde o ekran kartını kaldıracak sistem varsa muhtemelen 1660 Ti veya RTX 2060 da besler. O ekran kartlarının da ikinci eldeki fiyatları oldukça iyi aslında. Yani şu anda Türkiye şartlarında oyunculuk denince akla gelecek son cihaza bakıyorsun. Ne kendisi ne oyunları ucuz.

Artık PSN Game Pass sistemine sahip.
Biraz daha pahalı ama çok daha iyi oyunlar var ve ek olarak PlayStation 4 kullanıcıları bile kullanabilir.

Bir de şöyle bir durum var bunlara ek olarak sen 2019'da 2016'dan kalma bir kartla sistem toplamışsın. Yani kart şu anda neredeyse 7 yaşında.

Artık PSN Game Pass sistemine sahip.
Biraz daha pahalı ama çok daha iyi oyunlar var ve ek olarak PlayStation 4 kullanıcıları bile kullanabilir.

Son aralar ki haline bakmadım ama ilk duyurulduğunda incelemeştim. Elinde halihazırda PS4 olanlar veya ilk defa bir PS4 veya PS5 kullananlar için güzel özel yapımlar vardı. Ama yine de PS5 ülkemizde gerçekten çok pahalı.

Pek de şaşırmamak lazım ki vergiler de var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-01-19-15-50-23-586_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg
    Screenshot_2023-01-19-15-50-23-586_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg
    24,1 KB · Görüntüleme: 51

Yeni konular

Geri
Yukarı