PlayStation 5'in global fiyatına zam geldi

Sony dün PlayStation blogdan yaptığı açıklama ile PS5 fiyatlarına zam yapıldığını açıkladı, zam ABD harici tüm pazarlarda uygulanacak.

• Europe
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – €549.99
    • PS5 digital Edition – €449.99
  • UK
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – £479.99
    • PS5 digital Edition – £389.99
  • Japan
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – ¥60, 478 yen.
    • PS5 digital Edition – ¥49, 478 yen.
  • China
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – ¥4, 299 yuan
    • PS5 digital Edition – ¥3, 499 yuan.
  • Australia
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – aud $799.95
    • PS5 digital Edition – aud $649.95
  • Mexico
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – mxn $14, 999.
    • PS5 digital Edition – mxn $12, 499.
  • Canada
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – CAD $649.99
    • PS5 digital Edition – CAD $519.99
Not: Türkiye Avrupa bölgesine dahil olduğu için yeni fiyat euro üstünden belirlenecek.
Kaynak:PS5 price to increase in select markets due to global economic environment, including high inflation rates

Son düzenleyen: Moderatör:
PS5 için Slim veya Pro bekleyenler beni benden alıyor. Hele bir de sadece Slim'ya da Pro gelir diyenler daha fena. Slim gelebilirse Pro da gelir zaten, ikisi ayrı ayrı olmuyor, üretim maliyetinin düşmesiyle alakalı ikisi de. Satış fiyatına zam geliyor halen daha Slim/Pro bekliyorsunuz.

Hocam kullanıcının elinde başka konsol varsa mecbur daha iyisinin çıkmasını bekliyor. Aynı durum 2000 serisi kart kullanırken 3000 serisi kart almayıp 4000 serisi bekleyen gibi düşün. Zam konusuna yapacak bir şey yok. Şansımıza kalmış artık.

Düzenleme: Normal PS5 kullanırken de Slim veya Pro bekleyen var.

Hocam kullanıcının elinde başka konsol varsa mecbur daha iyisinin çıkmasını bekliyor. Aynı durum 2000 serisi kart kullanırken 3000 serisi kart almayıp 4000 serisi bekleyen gibi düşün. Zam konusuna yapacak bir şey yok. Şansımıza kalmış artık.

Düzenleme: Normal PS5 kullanırken de Slim veya Pro bekleyen var.
3000 serisi almayıp 4000 serisi bekleyen PS5 almayıp PS5 Slim/Pro bekleyen gibi değil PS6 bekleyen gibi olur, verdiğiniz örnek pek olmamış.

Genellikle önceden Slim çıktı, PS4 zamanında şu kadar yıl sonra Slim çıktı bu sefer de bu kadar yıl sonra çıkar diye bakıyor herkes ama o iş öyle değil, önceden oldu diye şimdi de olacak diye bir kural yok, o zamanlar Slim/Pro versiyonunun çıkmasını sağlayan şartlar yok, ileride olacakmış gibi de durmuyor. Hatta bu yüzden Sony de Microsoft da en başta "ucuz" versiyonları seçenek olarak sundular: PS5 için DE, Xbox için Series S.

Eğer elinde konsol olmayıp da kesin Slim/Pro gelir o zaman alırım diye düşünüp almayan varsa boşuna bekliyor, sürekli zam geliyor zaten cihaza.

Konsol olmayıp da kesin Slim/Pro gelir o zaman alırım diye düşünüp almayan varsa boşuna bekliyor, sürekli zam geliyor zaten cihaza.

Ben konsol varken bekleyenler için diyorum. Konsol yoksa ve bütçe uygunsa beklenmez. O konuda size katılıyorum. Ne alırsan yanına kar kaldığı bir dönemden geçiyoruz.

Mesela PS5 ilk çıktığında 8 bin altında fiyatlara bulunabiliyordu. Bu yıl mayıs ayında 12-13K civarında satılıyordu. Bugün geldiğimiz noktada ilk halinin 2 katını geçmiş durumda. Sony tarafından yapılan zam açıklaması da hemen fiyatlara yansıdı. Zam uygulandıktan sonra fiyatlar daha da artacaktır. 20-25k arası bir fiyat bekliyorum.

Sony dün PlayStation blogdan yaptığı açıklama ile PS5 fiyatlarına zam yapıldığını açıkladı, zam ABD harici tüm pazarlarda uygulanacak.

• Europe
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – €549.99
    • PS5 digital Edition – €449.99
  • UK
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – £479.99
    • PS5 digital Edition – £389.99
  • Japan
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – ¥60, 478 yen.
    • PS5 digital Edition – ¥49, 478 yen.
  • China
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – ¥4, 299 yuan
    • PS5 digital Edition – ¥3, 499 yuan.
  • Australia
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – aud $799.95
    • PS5 digital Edition – aud $649.95
  • Mexico
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – mxn $14, 999.
    • PS5 digital Edition – mxn $12, 499.
  • Canada
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc Drive – CAD $649.99
    • PS5 digital Edition – CAD $519.99
Not: Türkiye Avrupa bölgesine dahil olduğu için yeni fiyat euro üstünden belirlenecek.
Kaynak:PS5 price to increase in select markets due to global economic environment, including high inflation rates
1-Niye ABD Yok bu işte?????
2- Adamlar Sony'e dava açmakta haklı. Zaten çok pahalı PS5 birde dahada zam geliyor.

1-Niye ABD Yok bu işte?????
Avrupa'da enflasyonun yükselmesi ve Euro'nun değer kaybetmesinden dolayı Euro bazında zam yapılmış diye düşünüyorum.
2- Adamlar Sony'e dava açmakta haklı. Zaten çok pahalı PS5 birde dahada zam geliyor.
Sony'e açılan davanın PlayStation 5'in satış fiyatı ile bir alakası yok.

Geri
Yukarı