PlayStation 5'ten duman gelip kapanması

Çok büyük rezillik yaşamışsınız hocam, ben olsam direkt olarak olaydan bahseder sonrasında da telafi etmeleri konusunda uyarır aksi takdirde dava açacağımı söylerdim. Ama sağlam kanıtlar lazım işte...

Sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Bugün sabah konuştum durumu anlattım adamın verdiği tepki allah allah nasıl olmuş ya oldu ben de siz bu ürüne orjinal bir psu koymadınız mı bu nasıl mümkün olabiliyor diye sordum. Orjinal ürün koyduklarını ve cihazı tekrar inceleyeceklerini söylediler. Cihazı size verdiğimden daha kötü bir şekilde aldım dedim sessiz kaldılar. Oradan ayrıldıktan sonra dayanamayıp playstation türkiye destek hattını aradım kıbrıslı bir arkadaş açtı telefonu durumu izah ettim. Satış sonrası tamir işlemlerine karışamadıklarını ve durum için üzüldüğünü söyledi. Peki dedim siz bu konu ile ilgili bir yaptırım uygulama gücüne sahip değil misiniz? diye sorduğum da elimde kanıt olması gerektiğini söyledi. Anlayacağız oradan bir cacık olmayacak bende çaresiz bir şekilde bekleyeceğim. Eğer bu cihaz düzen tutmaz vb. şeylerle tamirden kaçınırlarsa paramın iadesini isteyeceğim ki bu malesef şuan benim için en iyi senaryo. Yani şu Türkiye'de ki esnafların iş bilmezliği yüzünden (hepsini katmak tabi ki doğru olmaz ama çoğu böyle) 4-5 k tutacak bir masraf bütün bir cihaza(ps5) bedel oldu sanırım. Başka gelişmeler olursa yazarım arkadaşlar.

Teşekkür ederim valla ben disksiz versiyonunu kullanıyordum onu da 2.el yurt dışından gelirken getirmiş birinden satın almıştım. 2 seneye yakın sorunsuz bir şekilde kullandım cihazı sonrasında malum.
Çok geçmiş olsun

Sağ olun arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Bugün sabah konuştum durumu anlattım adamın verdiği tepki Allah Allah nasıl olmuş ya oldu ben de siz bu ürüne orijinal bir PSU koymadınız mı bu nasıl mümkün olabiliyor diye sordum. Orijinal ürün koyduklarını ve cihazı tekrar inceleyeceklerini söylediler. Cihazı size verdiğimden daha kötü bir şekilde aldım dedim sessiz kaldılar. Oradan ayrıldıktan sonra dayanamayıp PlayStation Türkiye destek hattını aradım Kıbrıs'lı bir arkadaş açtı telefonu durumu izah ettim. Satış sonrası tamir işlemlerine karışamadıklarını ve durum için üzüldüğünü söyledi. Peki dedim siz bu konu ile ilgili bir yaptırım uygulama gücüne sahip değil misiniz? Diye sorduğum da elimde kanıt olması gerektiğini söyledi. Anlayacağız oradan bir cacık olmayacak bende çaresiz bir şekilde bekleyeceğim. Eğer bu cihaz düzen tutmaz vb. şeylerle tamirden kaçınırlarsa paramın iadesini isteyeceğim ki bu maalesef şu an benim için en iyi senaryo. Yani şu Türkiye'de ki esnafların iş bilmezliği yüzünden (hepsini katmak tabii ki doğru olmaz ama çoğu böyle) 4-5 k tutacak bir masraf bütün bir cihaza(PS5) bedel oldu sanırım. Başka gelişmeler olursa yazarım arkadaşlar.

Teşekkür ederim vallahi ben disksiz versiyonunu kullanıyordum onu da 2.el yurt dışından gelirken getirmiş birinden satın almıştım. 2 seneye yakın sorunsuz bir şekilde kullandım cihazı sonrasında malum.

Geçmis olsun.

Öncelikle geçmiş olsun. Konuyu okudum tamamen. Bence içerisindeki psu'ya Tamir işlemi yapılmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü sizin anlatmanıza göre, önce parça gelecek deyip hemen sonrasında geldi yaptık gibi söylemlerde bulunmaları, demek oluyor ki Tamir yoluna gitmişler mevcut psu'yu. Bu tabii ki benim yorumum. Eğer makineyi bizim hatamız yok deyip sana geri verirlerse zaten kabul etme ama eğer alırsan tekrar geri arızalı bir biçimde başka bir elektronikçiye götürüp psu'nun değişip değişmediği ve orjinal olup olmadığını kontrol ettirmende fayda var. Umarım çözersin.

Selam arkadaşlar, birkaç hafta önce şiddetli bir fırtına oldu ve çok fazla sayıda elektrik gidip geldi bunun sonucunda PS5'im görüntü vermedi ve açılmadı. Bunun üzerine Sony'nin yetkili servislerine baktım İstanbul'da ece elektronik diye bir yer gözüküyordu oraya yolladım ve sorunun PSU yanması olduğunu yeni sipariş vermeleri gerektiğini en az 15 gün sonra geleceğini söylediler ve fiyatınında 4500 civarı olduğunu eklediler. Kabul ettim fakat 3 gün sonra arayıp parçayı bulduklarını söylediler ve onardılar. Parayı ödedim ve ürünü aldım, eve getirip kurdum ilk başka bir sıkıntı yoktu fakat sonrasında FIFA'ya girdim 5-10 dakika geçti geçmedi birden bir cızırtı geldi PS5'ten ekran gitti ve duman çıkmaya başladı ağır bir plastik kokusu geldi hemen fişi falan çekip dokunmadım bir daha ve şu an sinir krizi geçirmemek için zor tutuyorum kendimi. Arkadaşlar ne olmuş olabilir? Bu adamlar orijinal bir parça takmadı mı bu ürüne? Bilgilendirir misiniz beni? Yarın tekrar gideceğim oraya başlarına geçireceğim bu PS5'i delireceğim

Selam arkadaşlar, birkaç hafta önce şiddetli bir fırtına oldu ve çok fazla sayıda elektrik gidip geldi bunun sonucunda PS5'im görüntü vermedi ve açılmadı. Bunun üzerine Sony'nin yetkili servislerine baktım İstanbul'da ece elektronik diye bir yer gözüküyordu oraya yolladım ve sorunun PSU yanması olduğunu yeni sipariş vermeleri gerektiğini en az 15 gün sonra geleceğini söylediler ve fiyatınında 4500 civarı olduğunu eklediler. Kabul ettim fakat 3 gün sonra arayıp parçayı bulduklarını söylediler ve onardılar. Parayı ödedim ve ürünü aldım, eve getirip kurdum ilk başka bir sıkıntı yoktu fakat sonrasında FIFA'ya girdim 5-10 dakika geçti geçmedi birden bir cızırtı geldi PS5'ten ekran gitti ve duman çıkmaya başladı ağır bir plastik kokusu geldi hemen fişi falan çekip dokunmadım bir daha ve şu an sinir krizi geçirmemek için zor tutuyorum kendimi. Arkadaşlar ne olmuş olabilir? Bu adamlar orijinal bir parça takmadı mı bu ürüne? Bilgilendirir misiniz beni? Yarın tekrar gideceğim oraya başlarına geçireceğim bu PS5'i delireceğim ya.

Selam arkadaşlar, birkaç hafta önce şiddetli bir fırtına oldu ve çok fazla sayıda elektrik gidip geldi bunun sonucunda PS5'im görüntü vermedi ve açılmadı. Bunun üzerine Sony'nin yetkili servislerine baktım İstanbul'da ece elektronik diye bir yer gözüküyordu oraya yolladım ve sorunun PSU yanması olduğunu yeni sipariş vermeleri gerektiğini en az 15 gün sonra geleceğini söylediler ve fiyatınında 4500 civarı olduğunu eklediler. Kabul ettim fakat 3 gün sonra arayıp parçayı bulduklarını söylediler ve onardılar. Parayı ödedim ve ürünü aldım, eve getirip kurdum ilk başka bir sıkıntı yoktu fakat sonrasında FIFA'ya girdim 5-10 dakika geçti geçmedi birden bir cızırtı geldi PS5'ten ekran gitti ve duman çıkmaya başladı ağır bir plastik kokusu geldi hemen fişi falan çekip dokunmadım bir daha ve şu an sinir krizi geçirmemek için zor tutuyorum kendimi. Arkadaşlar ne olmuş olabilir? Bu adamlar orijinal bir parça takmadı mı bu ürüne? Bilgilendirir misiniz beni? Yarın tekrar gideceğim oraya başlarına geçireceğim bu PS5'i delireceğim ya.
Markaların teknik servisleri genelde hicbisey yapmıyor yada uğraşmak istemiyor en iyisi bence iyi bı ps tamircisi bul ona yaptır veya parçayı kendin al pscide taktır

Selam arkadaşlar son durum ile ilgili bilgilendirmek istedim. Bugün sabah aradılar konuştuk, tamir ettiklerini söylediler. Sorunun ne olduğunu sorduğumda bana tam olarak neyden kaynaklandığını çözemediklerini fakat bir kısa devre oluşmuş olma ihtimalini söylediler. Evimin topraklamasında veyahut prizden gelen dengesiz voltajlanmalardan kaynaklanabileceğinden bahsettiler. Fakat ben bunun mantıksız olduğu evimin elektrik tesisatında, topraklanmasında ve ayrıca voltaj sorununun olmayacağını çünkü hem akım korumalı priz kullandığımı ve PS5'in yaklaşık 2 senedir aynı prizden güç aldığını ve böyle bir sorun olsa şuana kadar olmasını gerektiğini savundum. Aynı zamanda xbox konsolunun da bağlı olduğunu ve onun saat gibi çalıştığını söyledim. Bana PS5 mühendisliğinin teknik olarak Xbox mühendisliğinden daha kötü olduğunu söyledi, dedi ki '' Kendi güç kablolarında bile topraklama yapmamışlar adamlar'' bunu PS5 için söyledi. Sonrasında siz gerçekten orjinal parça kullandınız mı diye sorunca tartışmamız biraz şiddetlendi, ben sesimi yükselttim o da sesini yükselterek konuşmaya başladı 2-3 dk kadar tartıştık bu şekilde. En sonunda dedim ki bakın, benim elimden size güvenmekten başka hiçbir şey gelmez bu saatten sonra, yaparsınız ve yapamazsınız cihazdan da ümidimi kestim zaten fakat beni sinirlendiren nokta ben o 4500 TL'yi kolay kazanmıyorum ve bunun üzerine enayi yerine koyulduğumu hissediyorum normal olarak hakkımı aramaya çalışıyorum dedim. '' Bizde kolay kazanmıyoruz sorun bizden kaynaklı olsa sana paranı geri verirdik ve hatta bu yaptığımız tamir için bile senden para almıyoruz'' dedi. Bu lafının üzerine de biraz tartıştıktan sonra son olarak dedim ki ''Neyse hocam dediğim gibi elimden bir şey gelmiyor, bari ben gelene kadar cihazı stres altına sokun ki ne tepki veriyor ölçün çünkü cihaz öyle yandı''. Tamam dediler test edeceklerini söylediler. Salı günü gidip alıcam açıkcası çok bir ümidim yok yine aynı sorunu yapacak gibi hissediyorum ama saldım artık Türkiye işte burası işini iyi yapmayacaksın ki para kazan. Acı bir tecrübe olmuş oldu işin daha kötüsü ise Sony gibi bir devin konsol anlamında Türkiye'yi terk etmesi bu gibi sorunlarda merdiven altı gibi yerlere sizleri muhtaç etmiş olması. Geçmiş olsun dilekleriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim her birinize. İyi forumlar dilerim.

Selam arkadaşlar son durum ile ilgili bilgilendirmek istedim. Bugün sabah aradılar konuştuk, tamir ettiklerini söylediler. Sorunun ne olduğunu sorduğumda bana tam olarak neyden kaynaklandığını çözemediklerini fakat bir kısa devre oluşmuş olma ihtimalini söylediler. Evimin topraklamasında veyahut prizden gelen dengesiz voltajlanmalardan kaynaklanabileceğinden bahsettiler. Fakat ben bunun mantıksız olduğu evimin elektrik tesisatında, topraklanmasında ve ayrıca voltaj sorununun olmayacağını çünkü hem akım korumalı priz kullandığımı ve PS5'in yaklaşık 2 senedir aynı prizden güç aldığını ve böyle bir sorun olsa şuana kadar olmasını gerektiğini savundum. Aynı zamanda xbox konsolunun da bağlı olduğunu ve onun saat gibi çalıştığını söyledim. Bana PS5 mühendisliğinin teknik olarak Xbox mühendisliğinden daha kötü olduğunu söyledi, dedi ki '' Kendi güç kablolarında bile topraklama yapmamışlar adamlar'' bunu PS5 için söyledi. Sonrasında siz gerçekten orjinal parça kullandınız mı diye sorunca tartışmamız biraz şiddetlendi, ben sesimi yükselttim o da sesini yükselterek konuşmaya başladı 2-3 dk kadar tartıştık bu şekilde. En sonunda dedim ki bakın, benim elimden size güvenmekten başka hiçbir şey gelmez bu saatten sonra, yaparsınız ve yapamazsınız cihazdan da ümidimi kestim zaten fakat beni sinirlendiren nokta ben o 4500 TL'yi kolay kazanmıyorum ve bunun üzerine enayi yerine koyulduğumu hissediyorum normal olarak hakkımı aramaya çalışıyorum dedim. '' Bizde kolay kazanmıyoruz sorun bizden kaynaklı olsa sana paranı geri verirdik ve hatta bu yaptığımız tamir için bile senden para almıyoruz'' dedi. Bu lafının üzerine de biraz tartıştıktan sonra son olarak dedim ki ''Neyse hocam dediğim gibi elimden bir şey gelmiyor, bari ben gelene kadar cihazı stres altına sokun ki ne tepki veriyor ölçün çünkü cihaz öyle yandı''. Tamam dediler test edeceklerini söylediler. Salı günü gidip alıcam açıkcası çok bir ümidim yok yine aynı sorunu yapacak gibi hissediyorum ama saldım artık Türkiye işte burası işini iyi yapmayacaksın ki para kazan. Acı bir tecrübe olmuş oldu işin daha kötüsü ise Sony gibi bir devin konsol anlamında Türkiye'yi terk etmesi bu gibi sorunlarda merdiven altı gibi yerlere sizleri muhtaç etmiş olması. Geçmiş olsun dilekleriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim her birinize. İyi forumlar dilerim.
Geçmiş olsun hocam, İnşAllah bir daha arıza yapmaz cihaz:).

Teşekkür ederim bakıp göreceğiz artık :)
Hocam ben elektrikciyim zaten. Eğer voltaj dalgalanması olsa cihaz 220 volt ile çalışıyor bunun altına düşerse kapanır hadi diyelim üstüne çıktı bu seferde güç kaynağı yanar yani arızayı bulup cozebilirler bu konuda diyecek bir şey bulamayıp yalan soylemisler.

Geri
Yukarı