PlayStation çalınan hesap bildiriminden cihaz banı

muhammet571

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben PS4 sattığım için PS hesabımı da satmıştım, bir arkadaşım hesap bilgilerini biliyordu. Ben PSN hesabımı birisine sattım, adam kardeşlik yapmış 2 cihazdan girmiş, yani benim arkadaş gitmiş Sony arayıp bilgileri verip hesaba da çalındı diyerek geri almış. Acaba sattığım kişinin PS ban yer mi? Aradan da 17 saat falan geçti. Acaba arasam ban atmalarına engel olabilir miyim ya da atarlar mı? Atılırsa nassıl engelleyebilirim ya da atılmışsa nasıl kalkar? Çünkü 2 kişinin PS gidecek, benim başıma bela olsn istemiyorum.

Kardeşlik farklı, size ait olan kişisel verilerinizi satma veya devretme farklı bir şey. Sony muhtemelen çalındı diye düşünerek en doğru bilgileri veren kişiye hesabı iade eder. Ama çoğu firma IP takibi yapıp eğer çok farklı coğrafi konumdan çevrimiçi aktivite gözlemlerse, satış/devir muhabbetine hesabı engeller ve kimse erişim sağlayamaz.

Arkadaşınız hesabı geri almayı neden kendi üzerine vazife edinmiş? Ayrıca neden hesabı sattığınızı kendisine söylemediniz? Olacak iş değil. Durduk yere hesabı alanların cihazına ban yedirtmezsiniz umarım. Suç sizin...

Hesabın bilgilerini senin kadar biliyorsa evet ban yiyebilir. Bu durumda başın ağrımasını değil hak yemeyip iade almayı düşünmelisin.

Hesabın bilgilerini senin kadar biliyorsa evet ban yiyebilir. Bu durumda başın ağrımasını değil hak yemeyip iade almayı düşünmelisin.

Bu iş için asıl hesap sahibin çalıntı hesap olduğu için ihbarda bulunması gerekiyor diye biliyorum yemeği ihtimali var.

Ya zaten adamla anlaştık biz. Ben hesabını iade edeceğim. Hesap adamın umurunda değil ama önemli olan cihaz ban yerse açılır mı? Cihaz önemli, hesap gitse bir şey olmaz.

Arkadaşınız hesabı geri almayı neden kendi üzerine vazife edinmiş? Ayrıca neden hesabı sattığınızı kendisine söylemediniz? Olacak iş değil. Durduk yere hesabı alanların cihazına ban yedirtmezsiniz umarım. Suç sizin...

Hesabı sattığım kişi suçu bende bulmuyor. Üstelik hesabı alan arkadaşıma söyledi. Sadece bir yuna girmek istemiş hata yapmış ama benim demek istediğim mesela çalındı dedi ya, adamın PS ban atarlarsa kaldırabilir miyiz o banı PSN arayıp açıklarsak durumu, gerekli bilgileri de verirsem?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı