Çalınan PlayStation hesabı nasıl kurtarılır?

Hykrume

Decapat
Daha fazla  
PlayStation hesabım çalındı, karttan harcama yapıldığını gördüm müdahale etmeye çalıştım ama adam 5 dakika içinde kendi telefon numarasını girip, hesabın e-postasını değişmiş. Hiçbir şekilde hesaba ulaşamıyorum. Eskiden iletişime geçtiğim [email protected]'a mail attım ama daha başka yapabileceğim bir şey var mı? PS: 4.200 lira harcamış adam.

PlayStation hesabım çalındı, karttan harcama yapıldığını gördüm müdahale etmeye çalıştım ama adam 5 dakika içinde kendi telefon numarasını girip, hesabın e-postasını değişmiş. Hiçbir şekilde hesaba ulaşamıyorum. Eskiden iletişime geçtiğim [email protected]'a mail attım ama daha başka yapabileceğim bir şey var mı? PS: 4.200 lira harcamış adam.

Öncelikle paranız daha önemli olduğu için bankanıza harcama itirazı ediniz bu durumu Sony tarafınıda bildirin.

Eğer banka ile ilgili itiraz yapıp Sony"e bildirirseniz zaten size geri verirler anında e-posta telefon şifre ve yeni IP adresiyle girmek normal bir şey değil. Hesabı satın aldıysanız sıkıntı olabilir.

Eğer destek hattı varsa orayla iletişime geç, daha hızlı çözüm olur.

Sony Türkiye ofisi olmadığı için çok zor buldum e-posta'yı yazdım, bakalım yarın bakar dönerlerse bir umudum var. Hesap benim e-postamla kurulmuş ve kartımla uzun süre zarfında ara ara alışveriş yapılmış.

Öncelikle paranız daha önemli olduğu için bankanıza harcama itirazı ediniz bu durumu Sony tarafınıda bildirin.

Harcamalara itiraz etmem için 24 saat geçmesi gerekiyormuş yarın en yakın zamanda şubeye gideceğim bakalım.

Eğer banka ile ilgili itiraz yapıp Sony"e bildirirseniz zaten size geri verirler anında e-posta telefon şifre ve yeni IP adresiyle girmek normal bir şey değil. Hesabı satın aldıysanız sıkıntı olabilir.

Hem hesap benim hem e-posta adıma kayıtlı, fakat telefon numarası girmemiş olabilirim işte o sıkıntı.. Banka kartımı kapattırdım, yarın itiraz etmeye de gideceğim harcamalara ama Sony ile nereden iletişime geçeceğim onu çözebilmiş değilim. Sitesi çok karışık ne mail ne telefon var ne yazık ki.

Adam e-postamı değiştirdiği için desteğe yazamıyorum? Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-25-13-21-51-882_com.opera.gx.jpg
    Screenshot_2024-03-25-13-21-51-882_com.opera.gx.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 31
İnternette bulunmuyor artık maalesef, ben de geçen yıl attığım maillerden buldum. Geçmiş olsun.. [email protected]

Son zamanlarda çok fazla PSN Hesabı problemi çıkıyor, çalıntı vs. Bir sıkıntı var gibi şu aralar.
2023 sonbaharı PlayStation'ın verilerini patlatmışlar, fidye istemişler. Çok bir veri yok diye de Sony reddetmiş. Bunun meyveleri xD

Geri
Yukarı