Playstation oyunlarının Steam'deki satış sayısı açıklandı

Days Gone'ın yapımından çalışanların birden fazla saçma açıklaması oldu. Days Gone'ın devam oyunun gelmesini istiyorsanız oyun indirimde değilken tam fiyattan alsaydınız tarzında bir açıklamaları daha olmuştu.

Niye tribe girmişlerki. Oyun ne yerlere vurulacak kadar kötü ne de göklere çıkarılacak kadar mükemmel. İndirimlerle beraber satış rakamları da hak ettiği seviyede.

Sony bu kafayla giderse bu yerlerde sürünen satış adetleri normal. Oyun çıkıyor yıllar sonra PC'ye geliyor o arada oyun dünyasında mekanikler trendler değişiyor arkadaş. Örneğin Uncharted 4'ü ben 2016 da oynadım PC'ye geldi koskoca 6 sene sonra.

Horizon'un fena satmamasının sebebi PC'ye ilk gelen yapım olması o kadar. Millet bir gazla aldı yoksa vasat bir oyun Horizon. Bu arada ilginç şekilde GoW bayağı az satmış. Yeri göğü yıktı PC oyuncuları GoW diye sonuç 2.5 milyon mu yani?

Niye tribe girmişlerki. Oyun ne yerlere vurulacak kadar kötü ne de göklere çıkarılacak kadar mükemmel. İndirimlerle beraber satış rakamları da hak ettiği seviyede.
Hem oyuncu tayfadan gelen tepki hem de Sony'nin para kazandırmıyorsan yallah kafasındaki hareket biçimi muhtemelen belli başlı çalışanları böyle sinirlendirdi. Sony'nin tavrını yine anlarım. Sony'nin düzgün bir şirket olmadığı açık. Öte yandan oyuncu tayfanın Horizon serisi gibi Far Cry ve Assassin's Creed'den alınma bir tasarıma sahip kötü bir oyunu beğenip(Yani önüne ne atarsan at üzerinde Sony yazıyorsa beğenir) Days Gone'ı beğenmemesi illaha ki yine birilerini sinir etmiştir.

Hem oyuncu tayfadan gelen tepki hem de Sony'nin para kazandırmıyorsan yallah kafasındaki hareket biçimi muhtemelen belli başlı çalışanları böyle sinirlendirdi. Sony'nin tavrını yine anlarım. Sony'nin düzgün bir şirket olmadığı açık. Öte yandan oyuncu tayfanın Horizon serisi gibi Far Cry ve Assassin's Creed'den alınma bir tasarıma sahip kötü bir oyunu beğenip(Yani önüne ne atarsan at üzerinde Sony yazıyorsa beğenir) Days Gone'ı beğenmemesi illaha ki yine birilerini sinir etmiştir.

Herhangi bir temele oturacak tek zombi oyunun da defterini kapattılar. Dead Island 2, World War Z falan çöptü Days Gone ile kıyasladığında. Güzelce geliştirilip ikinci oyun gelebilirdi yazık ettiler.

Herhangi bir temele oturacak tek zombi oyunun da defterini kapattılar. Dead Island 2, World War Z falan çöptü Days Gone ile kıyasladığında. Güzelce geliştirilip ikinci oyun gelebilirdi yazık ettiler.
Şahsen Days Gone'ı ortalama bulan biri olarak ben de devamını isterdim lakin şu anda sektörde "Ne istiyorsanız yapın, biz size kaynak sağlayacağız." diyen bir tek Microsoft var. Ki kötü bir strateji de değil aslında. Bu strateji olmasa bu yıl ödül de kazanan HI-FI Rush gibi bir oyunu göremeyecektik.

Horizon'un bu kadar satılmış olmasına mı şaşırayım yoksa Miles Morales'in bu kadar az satılmasına mı? Asıl merak ettiğim olay ise Ghost of Tsushima geldiği zaman en tepeye çıkar mı acaba? Bildiğim kadarıyla bende dahil gelmesini bekleyen çok kişi var.

TLOU1 satışları neden listede yok ki?
PS'te 20 milyon satan oyun burada bir yer bulurdu hatta GoW üstüne dahi çıkabilirdi.
Ayrıca oyun ilk zamanlar rezalet durumdaydı mayıs-haziran gibi mi ne o zaman düzelmişti o yüzden bence listede olması gerekir.

@RK800 İlkbahar sonları- Yaz başı zaten bir satış sayısı açıklaması yapılmıştı ve Last of Us sadece 200.000 satabilmişti. Oyun yerden yere vurulunca baya bir düşüş yaşadı. Şu anki durumunda bile GoW'u geçtiğini sanmam.
Horizon'un bu kadar satılmış olmasına mı şaşırayım yoksa Miles Morales'in bu kadar az satılmasına mı? Asıl merak ettiğim olay ise Ghost of Tsushima geldiği zaman en tepeye çıkar mı acaba? Bildiğim kadarıyla bende dahil gelmesini bekleyen çok kişi var.
Miles Morales'in satmaması normal. PC'de oyun oynayan tayfa öyle her önüne gelene yüksek miktarda para bayılan oyunculardan oluşmadığı gibi çoğunluk her zaman bir korsan oyun seçeneği olduğunu da biliyor. Eh Miles Morales'in 5-8 saatlik bir yan oyun olduğunu ve neredeyse hiç yeni bir şey barındırmadığını ve üstüne 50 dolar fiyata sahip olduğunu düşünürsek satmaması normal.

@RK800 ilkbahar sonları- yaz başı zaten bir satış sayısı açıklaması yapılmıştı ve Last of Us sadece 200.000 satabilmişti. Oyun yerden yere vurulunca bayağı bir düşüş yaşadı. Şu anki durumunda bile GoW'u geçtiğini sanmam.

Miles Morales'in satmaması normal. PC'de oyun oynayan tayfa öyle her önüne gelene yüksek miktarda para bayılan oyunculardan oluşmadığı gibi çoğunluk her zaman bir korsan oyun seçeneği olduğunu da biliyor. Eh Miles Morales'in 5-8 saatlik bir yan oyun olduğunu ve neredeyse hiç yeni bir şey barındırmadığını ve üstüne 50 dolar fiyata sahip olduğunu düşünürsek satmaması normal.

Hocam işte o Vakit'e kadar bir şey beklememek çok doğal ben bile ilk oynayacağımda korkmuştum hemen çözünürlüğü 900p ye çekmiştim ama ben sonbahar gibi oynadığımdan 2 ani drop harici sorun yaşamadım.
Yani kısacası normal ilk başta ama sonra zaten hype bitmişti TLOU için.
Çünkü oynayacak olanlar diziden sonra PS5'te oynadı oyunu ve orada hayvan gibi sattı.
Onunki de gelsin bence 1M yi geçer yetişir GoW'a.
Çünkü en son çıkan oyun ama gelecek sene bir istatistik verirlerse o zaman görürüz diyeyim.

Geri
Yukarı