Playstation Pro alınmalı mı?

Fakat 4k 60fps ile 4k 30fps hatta upscale yapan bir konsolda xbox one x'e göre daha fazla zevk alabilir miyim? En azından akıcı oynar mıyım? Bunu merak ediyorum.
Dürüst olmak gerekirse konsollar 4K 60 FPS verebilecek bir kapasitede değil. 4K 30 FPS veriyor.
Xbox one X daha iyi bir konsol evet ama Sony oyunlarını oynamak için Playstation ihtiyacınız var.

Ama konsola göre port edildiğinden akıcılık size yetecektir. Zaten tek oyunculu oyunlar için alıyorum demişsiniz. Ayriyeten çok oyuncu oyunlarda karşı tarafında aynı sistem özelliklerini kullandığınızı bilmek yeterli olacaktır. Sony kendi yaptığı oyunlar grafiksel bakımda daha kaliteli ve akıcılık konusunda daha iyiler.

Bana kalırsa şuanda çıkan konsolların en ideal çözünürlüğü 1080P daha fazlası sadece göz boyamadır.

Eklemede yapıyım her oyun 4k çalışmıyor. Bazı oyun firmaları konsola güvenmediğinden oyunu 1080P sunabiliyor.
Ayriyeten daha fazla bilgi için kendi forumlarına soru sormanı öneririm.
PlayStation 4 - PlayStation Forum

Son düzenleme:
Dürüst olmak gerekirse konsollar 4K 60 FPS verebilecek bir kapasitede değil. 4K 30 FPS veriyor.
Xbox one X daha iyi bir konsol evet ama Sony oyunlarını oynamak için Playstation ihtiyacınız var.

Ama konsola göre port edildiğinden akıcılık size yetecektir. Zaten tek oyunculu oyunlar için alıyorum demişsiniz. Ayriyeten çok oyuncu oyunlarda karşı tarafında aynı sistem özelliklerini kullandığınızı bilmek yeterli olacaktır.

Bana kalırsa şuanda çıkan konsolların en ideal çözünürlüğü 1080P daha fazlası sadece göz boyamadır.

Teşekkürler, galiba PS4 pro almayı planlıyorum, zaten bilgisayarım yeterince güçlü üstüne 2k'da bir monitöre sahibim. 4k'da Last Of Us Part 2 gibi oyunları koltuğumda uzanarak oynamak galiba daha mantıklı olucak. İnternetten izlediğim kadarıyla 30 FPS'de akıcılıkta bir problem göremiyorum. Boşuna 700-800 TL bir fark bilgisayardan daha ucuza alabileceğim oyunlar için gereksiz sanırsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Microsoft sacma sapan bir sekilde xbox exclusive oyunlarini windows 10'a cikariyor. Yani ortalama pcniz varsa idare edersiniz.

Microsoft sacma sapan bir sekilde xbox exclusive oyunlarini windows 10'a cikariyor. Yani ortalama pcniz varsa idare edersiniz.

GTX 1070 + 2k bir monitörüm var, kısaca özel oyunlar için PS4 ile combo yapmak daha mantıklı geliyor. Hem Uncharted 4, Last Of Us Part 2 gibi playstation 4'e özel oyunları upscale bir biçimde oynayacağım hemde bilgisayarda daha ucuza Xbox One oyunlarını oynayabileceğim. Ama aklım hala upscale'de kaldı. Grafikler fazla kötüleşir mi acaba?

Bilgisayarım zaten iyi, 2k bir monitörede sahibim. Bu yüzden state of decay 2 gibi xbox exclusive oyunlarını bilgisayarda oynamayı planlıyorum. Fakat ps4'de bulunan Last Of Us Part 2'yi falan oynamayıda çok istiyorum. Kol ile zaten FPS oyunu oynamam bu yüzden PS4'üme CoD, Battlefield gibi oyunlar almayacağım sadece RPG tarzı oyunlar alacağım. Bu arada ev arkadaşımla kararlaştırdık. 4K televizyonda oynayacağım eğer alırsak ve televizyon 65 inç boyutunda. 4K 60 FPS oynamayı çok istediğim için Xbox One X düşünüyorum ama PS4 özel oyunlarıda oynamayı çok istiyorum.

4k televizyonum var, 2k bir monitörümde var. Sence Xbox One X'mi yoksa PS4 Pro'mu? 4k 60FPS oynamayı çok istiyorum fakat exclusive oyunlarıda oynamayı istiyorum. Ne yapmalıyım? Sony yeni konsol çıkaracak mı?

Sistemini yükselt bence. RAM, İşlemci ve anakart gibi parçaları yükseltebilirsin. PC alırsın kafan rahat olur. PS5 çıkına kadar para biriktirir onu alırsın.

Sistemini yükselt bence. RAM, İşlemci ve anakart gibi parçaları yükseltebilirsin. PC alırsın kafan rahat olur. PS5 çıkına kadar para biriktirir onu alırsın.
PS5 tahminimce 1-2 sene bekletir, çünkü daha PS4'e yeni gelecek oyunlar var. Üstüne üstlük PS5 çıktığı gibi oyun çıkmıyor 6 ayda oyun bekliyorsun. O yüzden PS4 almayı planlıyorum.

Bu arada parçalarda sorun yok yükseltmek ne işime yarıyacak? 5 FPS oynatır oynatmaz. Darboğaz yok birşey yok yerine oynayamadığım oyunları oynamak için bir konsol alsam daha mantıklı değil mi?

GTX 1070 + 2k bir monitörüm var, kısaca özel oyunlar için PS4 ile combo yapmak daha mantıklı geliyor. Hem Uncharted 4, Last Of Us Part 2 gibi playstation 4'e özel oyunları upscale bir biçimde oynayacağım hemde bilgisayarda daha ucuza Xbox One oyunlarını oynayabileceğim. Ama aklım hala upscale'de kaldı. Grafikler fazla kötüleşir mi acaba?

Grafik kotulesmez. Niye kotulessin ki ? 4K kalitesi alamazsin ama 1080P den daha kaliteli goruntu olur. BKZ: DSR

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı