PlayStation vs Xbox

Fxth

Hectopat
Ben bayağı bir araştırdım PS 4 alma tarafındayım ama sizede fikrinizi soracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bayağı bir araştırdım PS 4 alma tarafındayım ama sizede fikrinizi soracağım.
Xbox oyunlarının çoğu artık windows 10 pclerde oynanabilir durumda. Xbox bu yüzden geri kaldı exclusive oyunları bile windows 10 için hazırladı. PS4 fazlasıyla exclusive oyun içeriyor ama paran varsa alabileceğin oyunlar indirimleri bekleyerek güzel oyunlar alabilirsin. Cevap: Kesinlikle PS4
Xbox oyunlarının çoğu artık windows 10 pclerde oynanabilir durumda. Xbox bu yüzden geri kaldı exclusive oyunları bile windows 10 için hazırladı. PS4 fazlasıyla exclusive oyun içeriyor ama paran varsa alabileceğin oyunlar indirimleri bekleyerek güzel oyunlar alabilirsin. Cevap: Kesinlikle PS4

Çözüm
O oyunlar zaten PC'de mevcut, mevcut olan oyunları bir üyelikte toplayıp belirli bir fiyata satıyor o kadar, Sanki Xbox Game Pass oyunları PC'de bedava olmuşta Xbox alınmaya değmiyormuş. Artık PS'nin burda çıkışı yok, özel oyunları gören bedava sanacak. Ayrıca o PC'ye çıkan oyunları PC'de oynuyabilecek bir donanımı varsa neden konsol alıyor? Konsollar Stadia yüzünden gardını sağlam almak zorunda, o yüzden Game Pass çok iyi bir indirim yaptı, Xbox One S almak çok daha mantıklı olur. Xbox One S'in tek bir eksisi var, o da Xbox Live Gold'dur. Xbox One S'in sunucuları PS'ye göre daha dolu ve daha kesintisizdir. PS'nin tek artısı var o da özel oyunlardır, o da bedava değil.
PS4 varken Xbox yüzüne bile bakmam.
Neden PS'ye bakarsın da Xbox'a bakmazsın? Onu da söylesene dostum, açıklama yapmadan ayrıntısız bilgi vermek fanboyluk gibidir benim gözümde.

Kesinlikle PS4. Microsoft oyunlarını ve servislerini PC'de kullanabilirsin. 2018 sonu PS4'ün yanına bir XB1 almayı düşünüyordum Gamepass için. Sonrasında Gamepass PC'ye gelince vazgeçtim, PC almaya karar verdim. Microsoft sanırım XB'ı öldürmek istiyor.

O oyunlar zaten PC'de mevcut, mevcut olan oyunları bir üyelikte toplayıp belirli bir fiyata satıyor o kadar, Sanki Xbox Game Pass oyunları PC'de bedava olmuşta Xbox alınmaya değmiyormuş. Artık PS'nin burda çıkışı yok, özel oyunları gören bedava sanacak. Ayrıca o PC'ye çıkan oyunları PC'de oynuyabilecek bir donanımı varsa neden konsol alıyor? Konsollar Stadia yüzünden gardını sağlam almak zorunda, o yüzden Game Pass çok iyi bir indirim yaptı, Xbox One S almak çok daha mantıklı olur. Xbox One S'in tek bir eksisi var, o da Xbox Live Gold'dur. Xbox One S'in sunucuları PS'ye göre daha dolu ve daha kesintisizdir. PS'nin tek artısı var o da özel oyunlardır, o da bedava değil.

Neden PS'ye bakarsın da Xbox'a bakmazsın? Onu da söylesene dostum, açıklama yapmadan ayrıntısız bilgi vermek fanboyluk gibidir benim gözümde.
Gamepass'i PC'de %50 daha indirimli alıp, daha performanslı oynamak varken niye XB1 alınsın ki? XB1 almanın tek mantıklı yanı çok ucuz bulunursa. Onun dışında çok büyük bir albenisi yok.

Tercihimi hep Xbox'dan yana kullanırım. Zira Microsoft, Xbox oyunlarını her ne kadar Windows için sunsa dahi optimizasyon olarak hep çuvallıyor. Örneğin Forza Horizon 4 PC tarafında rahat oynayabilecek bir sisteme sahip iken (imzamdaki değil) Xbox tarafında çok daha rahat oynadım. FPS Drop veya darboğaz yaşamadan. Bu sebeple Xbox seçerim. Şu anda Xbox One X cihaza sahibim ve önümüzdeki 3-4 yıl daha bunda kalacağımı düşünüyorum.

Estetik olarak PS tarafının daha önde olduğunu düşünüyorum. Ancak hesaplarımın neredeyse tamamı Microsoft tarafında olduğu için Xbox üzerinde yaptığım bir değişikliği tüm Microsoft hesabımla senkronize edebilmek bana kolay geliyor.

Güç bakımından Xbox One X'in şu anda önde olduğunu düşünüyorum. Elbette PS5 ile konsollar çağ atlayacak ancak o zamana kadar zaten bozarım ben bunu yahu :)

Ek olarak Xbox'ı sadece bir konsol olarak değil, TV seti olarak kullanıyorum. Yani oyun oynamanın dışında şeyler de yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı