Çözüm Plazma Burst2 (PBU2) Açılmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

nagararcus

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ege
Daha fazla  
Meslek
EEM
Bazılarımızın çok sevdiği, uzun zamandır flash oyun olan Plazma Burst 2, flash desteğinin kalkmasıyla beraber bilgisayarlara indirilmeye başladı. Bu yolda ilerleme gösteren Plazma Burst yapımcıları buna yönelik bir website tasarladılar. Website (www.plazmaburst2.com) oyunun dosyalarını ve bir Adobe flash Player'in 11.7 versiyonunu içinde barındırıyor.
Yaklaşık 23MB olan oyun dosyası kullanıcılara zorluklar yaşatabiliyor. Özellikle websitenin ve forumun tamamının İngilizce olması benim gibi oyun severlerin durumunu daha da zorlaştırıyor.

Oyunu başlatmak için öncelikle Windows'un sitesinden Windows Desktop Runtime X86 indirmeniz gerekiyor. Merak etmeyin, bu bilgisayarınızı zorlayacak ya da yer kaplayacak bir program değil. İndirdiğiniz setup dosyasını silmeyin, gerektiğinde Runtime X86'yı kaldırmak isterseniz. Aynı setup dosyasını kullanarak kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Çoğu bilgisayarda Windows Desktop Runtime X86 bulunuyor olabilir. Oyunu açamazsanız ilk olarak bu yolu deneyin.
İkinci olarak oyunun Custom maplarini ve multiplayer modunu oynamak isterseniz oyuna login olmanız gerekiyor. Oyuna login olduktan sonra oyun tekrar açılmıyor. Silin, geri yükleyin, Runtime'ı silin geri yükleyin. Oyunu tekrar indirin, ne yaparsanız yapın oyun açılmıyor. Buna çözüm olarak şöyle bir yol buldum;
İlk olarak oyunu Launcher'den açıyoruz

1623948367651.png

Ardından oyunu başlatıyoruz.

1623948416567.png

Arından karşımıza beyaz bir ekran çıkıyor.

1623948456351.png

Oyun klasöründe bulunan "data" klasörüne giriyoruz ve PB2_RE34_ALT. Swf dosyasını buluyoruz (oyunun versiyonuna göre dosya adında değişiklik gözükebilir).

1623948548967.png

Bu dosyaya basılı tutup taşıyarak beyaz boşluğun içine atıyoruz.

1623948716738.png

1623948777608.png

Ve oyununuz açıldı! Merak etmeyin. Oyun kaldığınız bölümden devam edecektir ve herhangi bir Save sorunu yaşamayacaksınız. İyi oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı