Çözüldü "Please enter setup to recover BIOS setting" nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kullanıcı1

Hectopat
BIOS pilini taktım çıkarttım ve PC'yi açınca bu ekran geldi. Yeniden işletim sistemi mi kurmam lazım?

IMG_20210613_172410.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"BIOS ayarlarini kurtarmak için kuruluma gir" yazıyor, galiba öyle. F1 tuşuyla buna girebilirsin diyor bir de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 5:35'te bu konuya değiniyorlar ama sorun farklı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 5:35 dakikada bu konuya değiniyorlar ama sorun farklı olabilir.

Bende herhangi bir hata vermiyor. PC'yi yeniden açıp BIOS'a mı gireyim yoksa F1'e mi basayım? videodan tam anlamadım.

"BIOS ayarlarini kurtarmak için kuruluma gir" yazıyor, galiba öyle. F1 tuşuyla buna girebilirsin diyor bir de.

BIOS pilini çıkarınca ayarların sıfırlanıyor ve BIOS da böyle bir hata veriyor. F1'e bas, XMP ayarla ve bazı ayarların varsa (fan vs.) Onları da ayarla. Sonra kaydet ve çık.

Bende herhangi bir hata vermiyor. PC'yi yeniden açıp BIOS'a mı gireyim yoksa F1'e mi basayım? Videodan tam anlamadım.

Ben okumadım. O yüzden videodaki gibi bir sorun sandım ama öyle değilmiş.

BIOS pilini çıkarınca ayarların sıfırlanıyor ve BIOS dah böyle bir hata veriyor. F1e bas XMP ayarla, VE bazı ayarların varsa fan vs. onları da ayarlar sonra kaydet ve çık

Ben okumadım. O yüzden videodaki gibi bir sorun sandım ama öyle değilmiş

DOCP bölümünde disabled ve profile 1 var. Profile 1 deyip F10 dediğimde bu ekran geliyor. Onaylayayım m? Overclock falan diyor ama anlamadım.

IMG_20210613_174448.jpg

Geri
Yukarı