"Please Power down and connect the PCI-e" problemi nasıl çözülür?

yusufdemirbag236

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, 3-5 gün önce ekstra bir sistem topladım ancak PSU gibi bazı parçaları kendi asıl sistemimle değiş tokuş ettim ancak 4 yıldır kullandığım ASUS Dual fan 2070 kart bu sisteme takınca başlıktaki ve fotoğraftaki uyarıyı verdi. Kendi sistemime taktım sonuç yine aynı tüm pinler bağlı BIOS pilini 40 kere neredeyse çıkarıp takıp 0'ladım bu sistemde VS650 Corsair PSU var yani dönüştürücü gerekmeksizin ekran kartını besleyebiliyor ki bu haftaya kadar 4 yıl bunu kullandım besledi de 24 pin anakart bağlı 12 pin CPU bağlı tüm kasa bileşenleri bağlı PCI-e de bağlı problem bu zaten. (PCI-e kablosu sonuna kadar itili tam takılmamış demeyin diye yazıyorum zaten beyaz ışık yanmazdı öbür türlü ayrıca PSU'nun diğer PCI kablosuyla da denedim sonuç aynı.)

Dosya Ekleri

• IMG_4921.png
    IMG_4921.png
    377,5 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_4923.png
    IMG_4923.png
    471,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
PCI-e'den de güç çekmesi lazım, belki sorun oradadır?
Ama her halükarda kart yeterli enerjiyi alamıyor gibi duruyor.

PSU kaynaklı duruyor, baglantıları duzgun yapmıssın beyaz ısık yanıyor sokete tam oturmus.
gigabyte aourus p750w ile de denedim mevcut sistemime aldığım yeni psu. onda da sonuç aynı kafayı yemek üzereyim acaba dengesiz akım ile kartın üstünde bi şeyler mi yandı açıklama bulamıyorum

PCI-e'den de güç çekmesi lazım, belki sorun oradadır?
Ama her halükarda kart yeterli enerjiyi alamıyor gibi duruyor.
anakart sağlam psu da aynı şekilde bu kartı ek olarak x570 rog strix ve aorus p750w ile de denedim sonuç yine aynı yazı, kart kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak problemi bulamıyorum youtube'da bakmadığım video araştırmadığım forum kalmadı millet ya pci kablosundan bi haber ya da 6-8 pin olayını bilmiyor ondan yaşıyor problemi keşke bende de öyle olsa 5 dk'da çözsem

Gigabyte aourus P750W ile de denedim mevcut sistemime aldığım yeni PSU. Onda da sonuç aynı kafayı yemek üzereyim acaba dengesiz akım ile kartın üstünde bir şeyler mi yandı açıklama bulamıyorum.

Anakart sağlam PSU da aynı şekilde bu kartı ek olarak X570 ROG STRIX ve Aorus P750W ile de denedim sonuç yine aynı yazı, kart kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak problemi bulamıyorum YouTube'da bakmadığım video araştırmadığım forum kalmadı millet ya PCI kablosundan bir haber ya da 6-8 pin olayını bilmiyor ondan yaşıyor problemi keşke bende de öyle olsa 5 Dk'da çözsem.

Baska bir ekran kartıyla denedin mi?

ek olarak kart hiç dışarıda lehim kaynak görmedi sadece düzenli olarak kendim 6 ayda bir termal macun bakımı yaptım en yukarda yazdığım gibi parça değiş tokuşuna kadar problemsiz çalışıyordu ne zaman çıkardım diğer sisteme taktım bu kartı bu oldu

Baska bir ekran kartıyla denedin mi?
3050 msi aldım işte yukarıda bahsettiğim sistem için ona güç veriyor psu

Ek olarak kart hiç dışarıda lehim kaynak görmedi sadece düzenli olarak kendim 6 ayda bir termal macun bakımı yaptım en yukarıda yazdığım gibi parça değiş tokuşuna kadar problemsiz çalışıyordu ne zaman çıkardım diğer sisteme taktım bu kartı bu oldu.

3050 MSI aldım işte yukarıda bahsettiğim sistem için ona güç veriyor PSU.

O halde ekran kartında problem var. BIOS güncellemeyi denedin mi?

PCI-e yuvasını eski bir diş fırçası ile falan temizleyip tekrar oturtun, ondan sonra olacak gibi bir his var içimde.

Geri
Yukarı