Çözüldü "Please select Boot device" sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

luckluckii

Hectopat
Bilgisayarıma restart attım. Uzun bir sure sonra bu noktaya geldim. İki secenekten bir tanesini secip 'entere' basmami istiyor. Basiyorum hiçbir şey olmuyor. Ne yapacagim ben?

Dosya Ekleri

• batuhan15.jpeg
    batuhan15.jpeg
    51,3 KB · Görüntüleme: 1.058
Çözüm
Marka ASUS. 1060 ekran karti. Intel Core 7. niye bu noktada takildi boyle anlamadim. Dün de restart attim bilgisayara. Dosyalar kalsin programlar silinsin dedim. Uzun sure sonra açıldı begenmedim. Bugun komple restart at dedim bilgisayara boyle kaldık.

Hocam ya tusu ya da F2. bilgisayarın açma tusuna basın ve ardından durmada bu iki tuştan birine basın. Eğer BIOS acılmaz ise diğer tuşu deneyin. Sonrasında Boot menusune gelip fotoğraf atın. Del tusu gelnelde sağ ust tarafta olur.
Bilgisayar açılırken anakart markasının adı gelir. Oradayken genelde "del" tuşuna basınca BIOS ekranına ulaşılıyor. O ekranda boot yazan bir kısım olması gerekiyor. Orada sabit disk adı görünüyor mu onu kontrol et.
Hicbir noktaya ulasamiyorum. Bilgisayari kapatacam sonra acinca markayi gorunce dele basip BIOS gidecegim. Bu cok ucuk bir fikir. Iki secenek uzerinde sadece hareket edebiliyorum hepsi bu.

Not: 'del' tusunun hangi tus oldugunu da bilmiyorum.

Marka ASUS. 1060 ekran karti. Intel Core 7. niye bu noktada takildi boyle anlamadim. Dün de restart attim bilgisayara. Dosyalar kalsin programlar silinsin dedim. Uzun sure sonra açıldı begenmedim. Bugun komple restart at dedim bilgisayara boyle kaldık.

Hocam ya tusu ya da F2. bilgisayarın açma tusuna basın ve ardından durmada bu iki tuştan birine basın. Eğer BIOS acılmaz ise diğer tuşu deneyin. Sonrasında Boot menusune gelip fotoğraf atın. Del tusu gelnelde sağ ust tarafta olur.

Çözüm
Dedginiz gibi yaptim. Bilgisayari acma-kapama butonundan kapattim. Stresten evi gezdim. Geldim actım. Acılırken iki kere f2'ye bastim BIOS ekraninina ulastim top sizde.
İlk defa mı bilgisayar kullanıyorsunuz acaba? Çünkü yazdığınız şeyler bayağı anlamsız. Dalga geçtiğinizi düşünmeye başladım.

Teknik olarak hic alakam yok bilgisayarla. Suan tek derdim eskisi gibi acabilmek bilgisayari.

Dosya Ekleri

• batuhan17.jpeg
    batuhan17.jpeg
    149 KB · Görüntüleme: 315
  • batuhan18.jpeg
    batuhan18.jpeg
    158,1 KB · Görüntüleme: 265
Sag altta 'boot manager' yok boost menu var onu secim mi? Windows boot manager ise sag ust tarafta.
Sağ alttan Boot Manager'a girin ve windwos Boot Manager olanı seçin ve başlatın.
Sag altta 'boot manager' yok boost menu var onu secim mi? Windows boot manager ise sag ust tarafta.
Cevap gelmeyince Boost Menu'yu secip icinden de Windows Boot Manageri sectim. Umarım kotu bir sey yapmamısımdır. Su an windows indiriliyor diyor.

batuhan19.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı