PMYO girilmeli mi?

segaha123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben 2 sene önce yapı denetim bölümünde okuyorum. Ama 6-7 ders kaldı (2 dönem toplamı dersleri bunlar),benim amacım polis olmak. Mezun olamadığım için POMEM'e haliyle giremedim. Şu an 24 yaşındayım TYT sınavına girdim. 2023 yılına ait olan sınava yarın bir gün açıklanır umarım iyi sonuç olur. Her neyse, ben yapı denetim sınavlarına girmedim. Çünkü bu alttan kalan dersler ileri derece matematik isteyen dersler mesela statik, maliyet hesaplama, teknik çizim vb. dersler bende liseyi açıktan bitirdiğim için neredeyse matematik hazırlığım bile yok. Yani girsem bile gene kalacağım yüzde 90 oranında derslerden.

Sizce şu girdiğim üniversite sınavından kaç puan gelirse artık sil baştan yeni bir üniversite okuyup (2 senelik) mat istemeyen kolay bir bölümü bitirip POMEM'e mi hazırlanıyım? Yoksa şu yapı denetimin 7-8 tane kalan derslerini vermeye mi çalışayım. Benim istediğim şey aslında şu girdiğim TYT sınavından ham puan olarak 250 puan almak. Bunu alırsam zaten üniversiteye gerek kalmıyor. Direkt PMYO sınavlarına hazırlanabilirim. Ama yok 250 puan alamazsam üniversiteye bel bağlamak zorunda kalacağım. Siz ne diyorsunuz ne yapmalıyım? Bu arada PMYO yaş sınırı 24. bu senede 250 puan gelmezse PMYO hakkım yaş sınırından otomatikman kalkıyor ve bir tek üniversite mezunu olup POMEM hakkım kalıyor.

Bana kalsa bizzat polislikten uzak dur. İstifa etmiş biriyim.
Bu konunun son mesajında belirttim bazı şeyleri.

Bana kalsa bizzat polislikten uzak dur. İstifa etmiş biriyim.
Bu konunun son mesajında belirttim bazı şeyleri.

Usta bunu PMYO öğrencisi olarak okumak üzdü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı