Jamyo'dan PMYO geçilebilir mi?

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
Önümüzdeki sene TYT'ye gireceğim polis olmak istiyorum fakat PMYO için yaşım tutmuyor Jamyo'ya başvuru yapsam ve diyelim ki kazansam okuldayken PMYO'ya geçebilir miyim tekrar sınava girerek yoksa kazansam bile iptal edip ertesi sene PMYO'ya girebilir miyim? Ayrıca yaşım tutsaydı bile hem PMYO hem de Jamyo'ya aynı anda başvuru yapabiliyor muyum? İkisi de gelirse seçme hakkım var mı?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@SdtCngz

Son düzenleme:
Önümüzdeki sene TYT'ye gireceğim polis olmak istiyorum fakat PMYO için yaşım tutmuyor Jamyo'ya başvuru yapsam ve diyelim ki kazansam okuldayken PMYO'ya geçebilir miyim tekrar sınava girerek yoksa kazansam bile iptal edip ertesi sene PMYO'ya girebilir miyim? Ayrıca yaşım tutsaydı bile hem PMYO hem de Jamyo'ya aynı anda başvuru yapabiliyor muyum? İkisi de gelirse seçme hakkım var mı?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@SdtCngz
Geçiş yapma imkanı var mı bilmiyorum ama ikisinede tercih yapabilirsin atıyorum üniversite tercih sırasında
1 PAMYO
2 JAMYO
yazabilirsin

Geçiş yapma imkanı var mı bilmiyorum ama ikisine de tercih yapabilirsin atıyorum üniversite tercih sırasında
1 PAMYO
2 JAMYO
Yazabilirsin

Hocam bu PMYO ve jamyo için üniversite tercihi yapılmıyor örnek veriyorum sınavdan 1-2 ay sonra polis akademisi veya jandarma akade misinin sitesinde ilan yayınlanıyor ayrı olarak başvuruyorsun. Emin olamadım.

Yapma be hocam çok üzücü cidden kafayı yedirtir

JAMYO daha iyi değil mi PAMYOdan benim kanaatime göre

Hocam tanıdıklara sordum astsubaylık çok daha zor oradan oraya koşturmak gerek. Polislik şehir içi bir nebze daha rahat mesai biter evine gidersin gibi ama 1 gün farkla 18 yaşımı dolduramadığım için başvuru yapamıyorum. Jamyoya başvursam diyelim ki kazansam bile yapabilir miyim emin değilim. Hadi 1 sene daha bekleyeyim desem bile PMYO'ya ilk seferde gireceğim diye bir şey yok garanti değil yani ne yapsam bilmiyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz hocam @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Her ikisi de zor meslek. Açıkçası ikisini de tavsiye etmiyorum :)

Jandarmayı kazanıp oradan ayrılıp pmyo ya gelenler vardı benim dönemimde. ikisi de kazanılmış hak ve hak kaybın olmuyor.

Mesela benim zamanında hem Pmyo hem üni okuyan arkadaşlarım Üniyi iptal etmek zorunda kaldı. Burada da Jambo da iken polisliği kazandıysan oraya geçebiliyorsun.

Geri
Yukarı