PNY CS3040 boot menü kısmında çıkmıyor

Lenax

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fullstack Developer
Merhabalar bugün gerekli kurulumları SSD'ye yaptım temiz bir format yaptım ve şu an bilgisayarımı stabil bir şekilde kullanıyorum HDD'den NVMe SSD'ye geçtiğim için çok mutluyum ayrıca fakat kafama takılan bir konu var BIOS ekranımda M.2 SSD'mi görebiliyorum fakat aşağıdaki alıntı fotoğrafta boot priority kısmında M.2 SSD'mi göremiyorum bunun herhangi bir sebebi var mı? Sıkıntı çekmeden bilgisayarım açılıyor fakat sadece merak oluşturdu bu bende.

image.png.07acf85becbd085eb4f4d97d870ffc1b.png

Yukarıdaki fotoğraf dedigim gibi alintiydi aşağıda eklemis oldugum fotograflar kendi biosuma aittir.
P_20211031_140650.jpg
P_20211031_140844.jpg

Boot option #1'in yanında ne yazıyor?

UEFI hard disk Windows boot Manager (SATA2: Wdc WD10EZEX-00wn4a0)
Fakat bilgisayarım resimdeki gibi SSD'den bootlanıyor bilgisayarın açılış hızından farkedebiliyorum.

1635678973774.png

Format atarken yaptığım işlemleri sırayla yazayım.

1. Format atmadan önce saklamak istediğim dosyaları HDD'de 2'ye böldüğüm D:/'ye aktardım Windows formatından sonra SSD'ye aktarmak istediğim için.
  2. Format ekranına giriş sağladım.
  3. HDD'deki Windows işletim sistemini C:/'yi biçimlendirdim sonra diski sildim sonra birim oluşturdum.
  4. SSD'yi seçerek Windows yüklemesini sağladım.

UEFI hard disk Windows boot Manager (SATA2: Wdc WD10EZEX-00wn4a0)
Fakat bilgisayarım resimdeki gibi SSD'den bootlanıyor bilgisayarın açılış hızından farkedebiliyorum.

Eki Görüntüle 1203115
Format atarken yaptığım işlemleri sırayla yazayım.

1. Format atmadan önce saklamak istediğim dosyaları HDD'de 2'ye böldüğüm D:/'ye aktardım Windows formatından sonra SSD'ye aktarmak istediğim için.
  2. Format ekranına giriş sağladım.
  3. HDD'deki Windows işletim sistemini C:/'yi biçimlendirdim sonra diski sildim sonra birim oluşturdum.
  4. SSD'yi seçerek Windows yüklemesini sağladım.
Bilemedim vallahi.
@Yener K. hocam belki yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı